Reklama

Reklama

W weekend poznamy zwycięzców XIII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

W dniach 13-15 września obiekty Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wraz ze stadionem Arki Gdynia staną się areną zmagań największych piłkarskich talentów w Polsce. Najlepsze dziecięce drużyny z całego kraju będą rywalizować o tytuł mistrzów Polski w kategorii U-10 oraz słynny Puchar Tymbarku.

Atmosferę współzawodnictwa dodatkowo budować będzie nagroda główna - podróż do Londynu, na mecz Anglia-Polska, który rozegrany zostanie na legendarnym stadionie Wembley.

Wielki Finał zmagań o Puchar Tymbarku

W tegorocznej edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" na zieloną murawę wybiegła rekordowa liczba 185 000 dzieci z całej Polski. Eliminacje gminne, powiatowe oraz wojewódzkie pozwoliły wyłonić po 16 najlepszych drużyn dziewczęcych i chłopięcych, które już w najbliższy weekend staną przed wyjątkową szansą spełnienia najskrytszych piłkarskich marzeń. Wtedy też stadion pierwszoligowej Arki Gdynia zamieni się w arenę zmagań największych piłkarskich talentów w naszym kraju.

Reklama

Młodzi zawodnicy i zawodniczki przystąpią do rywalizacji podczas Wielkiego Finału, który rozstrzygnie, kto zdobędzie słynny Puchar Tymbarku oraz zaszczytny tytuł mistrzów Polski w kategorii U-10. Na zwycięzców czeka również niezwykła nagroda główna - piłkarska podróż do Londynu, gdzie z trybun legendarnego Stadionu Wembley będą mieli okazję kibicować polskiej reprezentacji podczas meczu z Anglią, rozgrywanego w ramach eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Brazylii.

- Już za chwilę najlepsi młodzi zawodnicy i zawodniczki przyjadą do Gdyni. To może oznaczać tylko jedno, wielką piłkarską fiestę. Jestem przekonany, że atmosfera związana z Wielkim Finałem, rozgrywanym na przepięknym i nowoczesnym obiekcie Arki Gdynia, uzmysłowi im, że są właśnie na najlepszej drodze, wiodącej z podwórka na stadion. Historia Turnieju pokazuje, że wśród  finalistów są bardzo często przyszli reprezentanci Polski. Życzę wszystkim uczestnikom Wielkiego Finału pięknych goli, popisowych akcji oraz mnóstwa piłkarskiej zabawy w duchu fair play - powiedział Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice i współwłaściciel firmy Tymbark.

Radości nie kryje również Roman Kosecki, 69-krotny reprezentant Polski, obecnie Wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych. - Polski Związek Piłki Nożnej na każdym kroku stara się popularyzować piłkę nożną i zachęcać dzieciaki do uprawiania sportu. Cieszę się, że razem z Tymbarkiem udało nam się uczynić Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" największymi rozgrywkami dla 10-latków w Polsce i Europie. Najlepiej świadczy o tym liczba uczestników, która zgłosiła się do tegorocznej edycji rozgrywek - ponad 185 tysięcy dzieci. Wspaniale, że finał ogólnopolski zostanie rozegrany na stadionie Arki Gdynia. Zawsze powtarzam, że dzieciaki trzeba rozpieszczać, dawać im grać na profesjonalnych obiektach, w komfortowych warunkach. Nasze pociechy trzeba dowartościowywać i doceniać. Staramy się, aby na takie turnieje przyjeżdżały piłkarskie gwiazdy, byli lub obecni reprezentanci, doskonale znani z boiska, telewizji i gazet. To dla dziecka bezcenna chwila, otrzymać nagrodę z rąk zawodowego piłkarza, wziąć autograf, porozmawiać o piłkarskiej pasji, czy zasięgnąć kilku rad  - opowiada Kosecki, który słusznie zauważa, że takie spotkanie z idolem może pobudzić wyobraźnię.

- Dziecko jest szczęśliwe, że spotkało się z prawdziwym piłkarzem i chce być takie, jak on. Dużo daje także gra na prawdziwym, profesjonalnym boisku. Kiedy chłopak lub dziewczynka w wieku 10 lat wychodzi na murawę prawdziwego  stadionu, od razu działa to na wyobraźnię. Dziecko ma już w głowie obraz siebie, w koszulce ukochanego klubu, strzelającego gole i spełniającego swoje marzenia.

Nagroda główna

Zwycięzcy finału ogólnopolskiego w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymają nie tylko tytuł mistrzów Polski U-10, Puchar Tymbarku oraz cenne medale i nagrody, ale również wyjadą w niezapomnianą piłkarską podróż do Londynu, by na Stadionie Wembley kibicować polskiej reprezentacji w meczu z Anglią.

Mecze Polaków z Anglikami mają już swoją bogatą historię. Październikowe spotkanie rozegrane zostanie w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Świata w Brazylii. Uczestnikami tego niezwykłego piłkarskiego widowiska, dokładnie w 40. rocznicę legendarnego remisu, wywalczonego przez reprezentację Kazimierza Górskiego, będą zwycięzcy tegorocznej edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

Turniej przyszłych mistrzów

Dziesięcioletni piłkarze i piłkarki grający w finale ogólnopolskim to największe talenty piłkarskie w naszym kraju. Zawodnicy, którzy ze swoimi drużynami przejdą przez długą drogę eliminacji gminnych, powiatowych i wojewódzkich, prezentują bardzo wysoki poziom sportowy i niejednokrotnie trafiają później do reprezentacji młodzieżowych oraz dorosłej kadry.

Wielki Finał VII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii dziewcząt wygrała reprezentacja województwa lubuskiego. Najlepszą zawodniczką zwycięskiej drużyny, jak i całego finału, została wybrana wówczas Paulina Dudek. Po sześciu latach Paulina, już jako kapitan żeńskiej reprezentacji Polski do lat 17, poprowadziła nasz zespół do złotego medalu mistrzostw Europy, co jest największym sukcesem polskiego piłkarstwa kobiecego.

W trakcie 13 lat trwania turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych: Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.

Program Wielkiego Finału XIII Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

Piątek 13 września (Skwer Kościuszki)

godz. 18:30 ceremonia otwarcia Turnieju i losowania grup oraz występ Tomasza Dolskiego

Sobota 14 września (boiska boczne Stadionu Miejskiego Arki Gdynia)

godz. 10:00-14:30 rozgrywki eliminacyjne

Niedziela 15 września (Stadion Miejski Arki Gdynia)

godz. 9:30-11:30 rozgrywki fazy pucharowej

godz. 11:30-12:30 mecze finałowe dziewcząt i chłopców

godz. 12:30-14:30 ceremonia wręczenia nagród, występ Mezo

Finaliści

W Wielkim Finale Turnieju wezmą udział reprezentacje, zarówno chłopców jak i dziewcząt ze wszystkich 16 województw.

Trzon tych reprezentacji będą stanowić zawodnicy z zespołów, które zwyciężyły w rozgrywkach na etapie finałów wojewódzkich.

Województwo

Drużyna chłopców

Drużyna dziewcząt

Dolnośląskie

UKS Gryf Świdnica

PSP 21 Olimpijski Wałbrzych

Kujawsko-pomorskie

SP 32 Toruń

UKS Tęcza Bydgoszcz

Lubelskie

SP 43 Lublin

UKS Polana Siennica Nadolna

Lubuskie

SP Sława

MUKS Stilon Gorzów

Łódzkie

UKS SMS Łódź

SP Reganów

Małopolskie

UKS SP 4 Gorlice

LUKS "Sobolik" Sobolów

Mazowieckie

UKS Unia Warszawa

UKS Ząbkovia Ząbki

Opolskie

ZSP 2 Prudnik

UKS Biała Nyska

Podkarpackie

ORLIK Przemyśl

AP Stalowa Wola

Podlaskie

UKS AP Talent Biały stok

SP Brańsk

Pomorskie

UKS Jedynka Reda

SP Nowy Staw

Śląskie

ZS Raków Częstochowa

UKS Tygryski Świętochłowice

Świętokrzyskie

KKS ASPN Juventa Starachowice

UKS Orlęta Bidziny

Warmińsko-mazurskie

UKS Rona 03 Ełk

LUKS Kormoran Brzydowa

Wielkopolskie

SP 13 Poznań

UKS Polon Krotoszyn

Zachodniopomorskie

SP Szczecin 1

OSP Orzeł Wałcz

Organizatorem i pomysłodawcą Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym, od siedmiu lat, firma Tymbark. Patronat honorowy nad Turniejem objęły: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Patronat medialny nad Turniejem objęły: Telewizja Polsat, Trójka - Polskie Radio, Piłka Nożna, Piłka Nożna Plus, Piłka Nożna Junior, Bravo Sport, Gazeta Wrocławska, Dziennik Bałtycki, Głos Wielkopolski, Kurier Lubelski, Dziennik Łódzki, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny, Echo Dnia, Express Bydgoski, Kurier Szczeciński, Gazeta Krakowska, Gazeta Współczesna, Interia.pl, Futbolowo.pl, Interklasa.pl, www.pilkanozna.pl, www.wychowaniefizyczne.pl.

Partnerem technicznym Turnieju jest firma Jako. Partnerami Turnieju są również Reporter Young, Tetra Pak i Wydawnictwo SQN.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama