Reklama

Reklama

W piątek nowa murawa na PGE Arenie Gdańsk

Zaplanowany na środę na PGE Arenie Gdańsk towarzyski mecz polskich piłkarzy z Urugwajem rozegrany zostanie na nowej nawierzchni. Wykładanie murawy powinno zakończyć się w piątek wieczorem.

Nawierzchnia na gdańskim stadionie została wyłożona w maju przed UEFA Euro 2012. Ostatnio znajdowała się w fatalnym stanie i w poniedziałek podjęto decyzję o jej wymianie. I już tego dnia rozpoczęły się pierwsze prace na gdańskim stadionie.

"Stara murawa została zdjęta w nocy z poniedziałku na wtorek. Na drugi dzień przeprowadziliśmy niwelację tego terenu i przystąpiliśmy do wykładania nowej trawy. Zaawansowanie robót można określić w czwartek na 70 procent. W piątek wieczorem te prace powinny zostać zakończone" - powiedział prezes Areny Gdańsk Operator Borys Hymczak.

Reklama

W Gdańsku pada co prawda deszcz, ale według zarządców PGE Areny te warunki nie powinny mieć wpływu na terminowość i jakość prac. "W trakcie ulewy nie można wykładać murawy, ale mżawka, która nam towarzyszy, w ogóle tego procesu nie utrudnia" - zapewnił Hymczak.

Podkreślił, że na gdańskim stadionie kładziona jest najwyższej jakości nawierzchnia. "Jest to polska trawa sprowadzona ze Szczecinka. Najważniejsze, że darń nie jest nowa, tylko jest uprawiana od dłuższego czasu. Ma prawie dwa lata. To znacznie zwiększa jej trwałość" - podsumował.

Reklama

Reklama

Reklama