Ukraina pokonała Norwegię w Sewilli

Ukraina pokonał Norwegię 2-0 (2-0) w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w Sewilli. Bramki dla zespołu Ukrainy zdobyli Mykoła Morozjuk w 17. minucie oraz Andrij Jarmołenko w 42. minucie.

Ukraińcy nigdy w historii nie stracili bramki w starciu z Norwegami. Obie reprezentacje zmierzyły się po raz piąty. Trzykrotnie triumfowała dotychczas Ukraina, a raz padł bezbramkowy remis.

W hiszpańskiej Sewilli Norwegowie mogli zakończyć serię bez gola, ale w 88. minucie urodzony w Maroku napastnik Tarik Elyounoussi z Rosenborga Trondheim nie wykorzystał rzutu karnego. Ukraińcy kończyli mecz w dziesiątkę - cztery minuty wcześniej czerwoną kartkę zobaczył Witalij Mandziuk.

W środę na ławce trenerskiej zwycięzców zadebiutował Mychajło Fomienko, który został selekcjonerem ukraińskiej drużyny pod koniec grudnia.

W trzech dotychczasowych meczach kwalifikacji MŚ współgospodarze Euro 2012 zdobyli tylko dwa punkty i zajmują piąte miejsce w tabeli grupy H. Ich najbliższym rywalem - 22 marca - będą "Biało-czerwoni" (pięć punktów w trzech spotkaniach), a mecz odbędzie się w Warszawie.

Norwegia - Ukraina 0-2 (0-2)

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Ukrainy | reprezentacja Polski