Reklama

Reklama

Trener Gibraltaru: Powalczymy o awans do baraży

Trener piłkarskiej reprezentacji Gibraltaru Allen Bula zapowiedział, że jego celem jest zajęcie trzeciego miejsca w grupie D eliminacji mistrzostw Europy 2016 i awans do baraży. Debiutująca w rozgrywkach o stawkę reprezentacja zmierzy się m.in. z Polską.

Do finałów we Francji zakwalifikują się dwie pierwsze drużyny każdej z dziewięciu grup oraz najlepsza spośród tych, które zajmą trzecie miejsce. Pozostałe osiem z nich zmierzy się w barażach.

Reklama

- Dotarcie do nich musi być naszym celem. Nie możemy po prostu przyjeżdżać na mecze i grać w piłkę. Musimy mieć jakieś większe ambicje, a są nimi baraże - wyjaśnił Bula.

Gibraltar jest najmniejszą spośród 54 federacji członkowskich UEFA (ok. 30 tysięcy mieszkańców). Dołączyła do struktur Unii w maju 2013 roku. W grupie D zmierzy się też z Niemcami, Irlandią, Szkocją i Gruzją.

- To dla nas historyczne chwile, koniec 16-letniej drogi, którą przebyliśmy, aby się tu znaleźć. Teraz jednak musimy zejść na ziemię. Gdy ludzie zobaczyli, że trafiliśmy na Niemcy, na pewno zrozumieli, że zrobiło się poważnie - zauważył selekcjoner.

Bula najbardziej cieszy się na dwumecz ze Szkocją. - Chcieliśmy wylosować Brytyjczyków. W Gibraltarze mieszka wielu Szkotów i na pewno są z tego zadowoleni - podkreślił.

Z powodów politycznych Gibraltar nie mógł trafić do jednej grupy z Hiszpanią, jednak podczas losowania tak właśnie się stało. W efekcie przeniesiono najmłodszą europejską federację do grupy D.

- Miałem przeczucie, że wylosujemy Hiszpanię. Bardzo chciałbym kiedyś zagrać przeciwko niej i mam nadzieję, że taka okazja się pojawi, że futbol wygra z polityką - powiedział Bula.

Z powodu braku stadionu spełniającego wymogi UEFA, Gibraltar będzie rozgrywał swoje spotkania w Portugalii.

- To niestety sprawi wiele problemów naszym kibicom, ale musimy cierpliwie czekać na koniec budowy naszego stadionu - zapowiedział szkoleniowiec.
Początek eliminacji zaplanowano na 7-9 września.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski | Gibraltar | eliminacje Euro 2016 | Allen Bula

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama