Reklama

Reklama

Trener Gibraltaru podał skład na mecz z Polską w el. ME 2016

Do meczu reprezentacji Polski z Gibraltarem jeszcze prawie miesiąc, ale selekcjoner rywali Allen Bula już ogłosił 21-osobową kadrę na spotkanie, które odbędzie się 7 września o godz. 20.45 w portugalskim Faro.

Aż dziewięciu graczy występuje na co dzień w zespole Lincoln Red Imps.

Szkoleniowiec rywala "Biało-czerwonych" zapowiedział jednocześnie, że w przyszłym tygodniu do kadry dołączy jeszcze dwóch zawodników.

Gibraltar debiutuje w kwalifikacjach kontynentalnego czempionatu. To najmłodszy, 54. członek UEFA, który został przyjęty do tych struktur w maju ubiegłego roku.

Polscy piłkarze z tym przeciwnikiem nie mieli jeszcze okazji się spotykać. Na przełomie maja i czerwca Gibraltar rozegrał dwa spotkania towarzyskie, pokonując w Faro, na obiekcie Euro 2004, Maltę 1-0 (bramka Kyle'a Casciaro) i remisując w Tallinnie z Estonią 1-1 (gol Jake'a Goslinga). Wcześniej przegrał m.in. z Wyspami Owczymi 1-4.

Reklama

Na międzynarodowej arenie Gibraltar oficjalnie zadebiutował 19 listopada 2013 roku meczem ze Słowacją, który zakończył się bezbramkowym remisem.

Oprócz Polski i ekipy z Półwyspu Iberyjskiego (jej obiekt Victoria Stadium nie spełnia jeszcze wymogów UEFA), w grupie D kwalifikacji ME 2016 są jeszcze Niemcy, Irlandia, Szkocja i Gruzja.

W turnieju finałowym we Francji po raz pierwszy w historii mistrzostw Starego Kontynentu wystąpią 24 zespoły narodowe.

Kadra Gibraltaru na mecz z Polską:

Bramkarze: Jordan Perez (Lincoln Red Imps), Jamie Robba (College Europa), Kaaron Macedo (St. Josephs);

Obrońcy: Scott Wiseman (Preston North End), Roy Chipolina (Lincoln Red Imps), Ryan Casciaro (Lincoln Red Imps), David Artell (Bala Town), Jean Carlos Garcia (Lincoln Red Imops), John Jack Sergeant (Manchester 62 FC), Joseph Chipolina (Lincoln Red Imps);

Pomocnicy: Liam Walker (Bnei Yehuda), Scott Ballantine (Manchester 62 FC), Jeremy Lopez (Manchester 62 FC), Jake Gosling (Bristol Rovers), Anthony Hernandez (bez klubu), Rafa Bado (Lynx);

Napastnicy: Kyle Casciaro (Lincoln Red Imps), Lee Casciaro (Lincoln Red Imps), Adam Priestley (Farsley), John Paul Duarte (Lincoln Red Imps), Geoorge Cabrera (Lincoln Red Imps).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL