Reklama

Reklama

Trener Czarnogóry: Mamy mieszane uczucia

- Mamy mieszane uczucia. Muszę ochłonąć, by ocenić, czy możemy być zadowoleni z remisu - przyznał po meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata z Polską (1-1) w Warszawie trener reprezentacji Czarnogóry Branko Brnović.

- Na gorąco trudno ocenić, czy możemy być zadowoleni z remisu. Muszę ochłonąć, by to zrobić. Mieliśmy swoje szanse, ale i Polacy stworzyli sporo okazji. Zobaczymy, co ten remis nam przyniesie - powiedział Brnović na konferencji prasowej.

I dodał po chwili: - Jednak, jak ktoś powie, że jeden punkt to mało, z taką drużyną, która w dodatku musi wygrać, w takich okolicznościach, w takim składzie, to... nie zna się na futbolu.

Jak podkreślił, "Biało-czerwoni" byli przed spotkaniem pod olbrzymią presją, bo tylko zwycięstwo przedłużało ich nadzieje na awans do mundialu.

- Zdawaliśmy sobie z tego sprawę, wiedzieliśmy, że to będzie determinować przebieg meczu. Na początku wytrzymaliśmy 10 minut szalonego ataku Polaków, zdobyliśmy gola, ale przytrafił nam się dość prosty błąd, piłka trochę spłatała psikusa i Lewandowski wyrównał. Gospodarze nadal uparcie dążyli do zwycięstwa, ale "trafiła kosa na kamień" i skończyło się remisem - ocenił.

Szkoleniowiec zwrócił uwagę, że w pewnym momencie na boisku brakowało ośmiu czołowych czarnogórskich piłkarzy.

- Sześciu z powodu kontuzji czy kartek w ogóle nie przyjechało do Warszawy. Dziś się okazało, że nie może też zagrać Stevan Jovetić, a gdy Mirko Vuczinić doznał kontuzji, to zrobiło się niewesoło. Ale rezerwowi dali radę i nie przegrali. Czapki z głów przed tymi chłopakami - zaznaczył.

Brnović przyznał, że przed tym meczem zakładał, iż zdobycie siedmiu punktów w pozostałych spotkaniach pozwoli zakwalifikować się do MŚ.

- Zostało zatem sześć. Przed nami, ale dopiero w październiku, mecz na Wembley. Do tej pory w trzech starciach z Anglikami zawsze padł remis. W końcu ktoś powinien wygrać i czuję, że to będziemy my - zakończył z uśmiechem.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy