Reklama

Reklama

Transfer Bartosza Kapustki inspiracją dla piłkarzy Cracovii

Damian Dąbrowski po raz pierwszy został powołany do reprezentacji Polski. 24-letni pomocnik przyznał, że swego rodzaju inspiracją dla niego i jego kolegów z Cracovii był transfer Bartosza Kapustki do Leicester City.

Kapustka przebojem wdarł się do reprezentacji Polski, a dobra gra zaowocowała transferem do mistrza Anglii Leicester City. W sierpniu 19-latek podpisał pięcioletni kontrakt z angielskim klubem.

"Pokazał, jaką drogą mamy iść, bo to on pierwszy dostał powołanie do kadry, a za chwilę wypłynął do tak wielkiego klubu. Po drodze zagrał jeszcze świetne mecze na Euro 2016. Wszystko poszło świetnie. My graliśmy z nim na co dzień w klubie i wiedzieliśmy, że skoro on może, to my też. Na pewno był to bodziec dla nas wszystkich do cięższej pracy, bo dostaliśmy sygnał, że selekcjoner potrafi sięgać po zawodników z polskiej ligi" - podkreślił Dąbrowski, który stawił się na zgrupowanie kadry przed meczami eliminacji mistrzostw świata 2018 z Danią i Armenią.

Jak na razie Kapustka nie zadebiutował jeszcze oficjalnie w Leicester City. "Na pewno w Cracovii było mu łatwiej. Poszedł do mistrza Anglii. Tam też były ruchy transferowe, doszli nowi zawodnicy. Myślę, że jeżeli Bartka chciał taki szkoleniowiec jak Claudio Ranieri, to przypuszczam, że wiedzą co z nim zrobić. W swoim czasie dostanie swoją szansę" - zaznaczył Dąbrowski.

Reklama

Zobacz materiał wideo:


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje