Reklama

Reklama

Tragiczna nowina w świecie polskiej piłki. Nie żyje Janusz Kupcewicz

Nie żyje Janusz Kupcewicz, były wybitny reprezentant Polski w piłce nożnej. Tragiczną wiadomość przekazał światu za pośrednictwem mediów społecznościowych były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej - Zbigniew Boniek.

Dostałem wiadomość o śmierci Janusza Kupcewicza. Jednego z najlepszych polskich rozgrywających. Kilka dni temu razem obchodziliśmy 40-lecie medalu MŚ w Hiszpanii. Niesamowite. R.I.P. - napisał Zbigniew Boniek na Twitterze.

- Smutne to. Kilka dni wcześniej wspólne zdjęcia, wspomnienia, ploteczki. Takie ciosy trudno znieść, przede wszystkim najbliższym. Szczere kondolencje dla rodziny. Ps. Trzecia i decydująca bramka w Alicante na zawsze zostanie w pamięci - dodał.

Nie żyje Janusz Kupcewicz - wybitny reprezentant Polski

Janusz Kupcewicz zmarł w wieku 66 lat. W trakcie kariery piłkarskiej rozegrał 20 spotkań reprezentacji Polski. Strzelił w nich pięć bramek.

Reklama

W pamięci kibiców zapisał się zwłaszcza doskonałą grą na mistrzostwach świata w 1982 roku, na których "Biało-Czerwoni" wywalczyli trzecie miejsce. W decydującym meczu z Francją Janusz Kupcewicz strzelił gola trzeciego gola dla naszej kadry, która ograła Francję 3-2.

Na ligowych boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce Janusz Kupcewicz zadebiutował w barwach Arki Gdynia. Później występował także w Lechu Poznań i Lechii Gdańsk oraz kilku zagranicznych klubach. Były to: AS Saint-Etienne, AE Larisa oraz Adanaspor.

Janusz Kupcewicz na zawsze pozostanie w pamięci polskich fanów futbolu!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama