Reklama

Reklama

Tomaszewski: To jedyna droga do sukcesu w meczu z Anglią

Kazimierz Górski pokazał, jak pokonać Anglię . Krzyczeli na nas „zwierzęta!” – powiedział w rozmowie z INTERIA.PL Jan Tomaszewski. Jego zdaniem w polskiej bramce powinien dziś stanąć Tomasz Kuszczak

Polska pokona Anglię? Weź udział w dyskusji na forum!

- Dwumecz z Anglią z 1973 roku przeszedł do historii. Wtedy pokonanie Anglików wydawało się niemożliwe, udało się, ale od tamtej pory do dzisiaj znów jest to niemożliwe - powiedział Tomaszewski.

- Pan Kazimierz Górski wskazał drogę, jak iść do celu, jakim jest pokonanie Anglii, niestety do dziś jest ona omijana - podkreślił legendarny bramkarz reprezentacji Polski.

Reklama

Dlaczego przez tyle lat nie udało się nam wygrać z Anglikami? - Oni prezentują styl siłowy, angielscy piłkarze są atletami, są potężnie zbudowani, grają tak jakby przechodziła dywizja czołgów. Trzeba się im przeciwstawić, zacisnąć ręce, zęby i powiedzieć: ja ci zaraz pokażę! Myśmy tak z nimi grali w 1973 roku, aż angielska prasa krzyczała na nas: "zwierzęta!" - mówił Tomaszewski.

- Trzeba odpłacać im pięknym za nadobne, podjąć walkę i grać na pograniczu faulu, tak jak oni grają - dodał były polski piłkarz.

 - Angielska defensywa jest w strzępach, mimo że mają najlepszego bramkarza na świecie. Młodzi chłopcy, którzy zastępują Rio Ferdinanda, czy Johna Terry’ego, mogą dać się stłamsić, jeśli zagramy pressingiem, jeśli 60 tys. kibiców głośno ryknie - przekazał receptę na sukces Tomaszewski.

- Moim zdaniem w polskiej bramce powinien stanąć Tomasz Kuszczak, który zna Anglików jak własną kieszeń - powiedział Tomaszewski. Podkreślił, że nie podoba mu się to, co powiedział wczoraj Waldemar Fornalik, iż bramkarze nie wiedzą jeszcze, który z nich zagra. - Selekcjoner może oszukiwać dziennikarzy, ale bramkarze od początku zgrupowania powinni wiedzieć, który zagra z Anglią.

Według Tomaszewskiego, w meczu z Anglią nie powinien grać Eugen Polanski. - Wiem, że ma problemy rodzinne i bardzo mu współczuję, ale skoro nie uczestniczył w zgrupowaniu, nie powinien wychodzić na boisko w meczu przeciwko Anglikom, a powinien zagrać ten, który trenował, bo to tylko psuje atmosferę w drużynie.

- Jestem przekonany, że to może być dla nas mecz przełomowy, tylko trzeba podjąć walkę - powiedział Tomaszewski.

Były bramkarz reprezentacji twierdzi, że nie oglądał piątkowego meczu towarzyskiego Polska - RPA i nie wie, czy będzie oglądał mecz z Anglią. - To zależy od tego, w jakim składzie wyjdziemy - podsumował Tomaszewski.

Z Warszawy Waldemar Stelmach

Sprawdź, gdzie w telewizji obejrzysz mecze eliminacji MŚ

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Polska - Anglia. Początek we wtorek o godz. 21

Śledź relację na żywo z meczu Polska - Anglia również na urządzeniu mobilnym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama