Reklama

Reklama

Tomasz Kuszczak: Wierzę, że dostanę szansę

Piłkarz reprezentacji Polski i występującego na zapleczu angielskiej ekstraklasy Brighton&Hove Albion Tomasz Kuszczak przyznał, że liczy na występ w środowym meczu towarzyskim z Urugwajem w Gdańsku. O miejsce w bramce rywalizuje z Przemysławem Tytoniem.

Piłkarz reprezentacji Polski i występującego na zapleczu angielskiej ekstraklasy Brighton&Hove Albion Tomasz Kuszczak przyznał, że liczy na występ w środowym meczu towarzyskim z Urugwajem w Gdańsku. O miejsce w bramce rywalizuje z Przemysławem Tytoniem.

PAP: W ostatnim czasie był Pan dwukrotnie powoływany do reprezentacji Polski, ale nie zagrał. Liczy pan na występ przeciwko Urugwajowi?

Tomasz Kuszczak: - Oczywiście, przyjechałem do Gdańska z nadzieją na grę. Zawsze przyjeżdżam na zgrupowanie kadry z takim nastawieniem. Tym bardziej, że ostatnio nie grałem. Wierzę, że dostanę swoją szansę. Jeśli nie teraz, to następnym razem. To krótkie zgrupowanie, ale jestem pozytywnie zmotywowany.

Reklama

Przemysław Tytoń stracił miejsce w podstawowym składzie PSV Eindhoven, Wojciech Szczęsny wraca do formy po urazie, a Łukasz Fabiański nadal leczy kontuzję. To chyba dobry moment na podjęcie walki o miejsce w reprezentacyjnej bramce?

- Są jeszcze inni bramkarze, którzy mogą trafić do kadry, jak np. Artur Boruc. Przyznam jednak, że fajnie byłoby zagrać w biało-czerwonych barwach, bo od mojego ostatniego występu minęło już kilka lat. Na poprzednich zgrupowaniach nie było mi dane zagrać, więc teraz nie widzę powodu dlaczego miałbym nie wystąpić.

Nazwiska Luisa Suareza czy Edinsona Cavaniego robią wrażenie?

- Nie ma wątpliwości, że reprezentacja Urugwaju to bardzo utytułowany zespół. Wystarczy popatrzeć, w jakich klubach grają pozostali zawodnicy. Na pewno czeka nas ciekawe spotkanie.

Pamięta pan swój poprzedni występ w reprezentacji przeciwko innemu zespołowi z Ameryki Południowej (w maju 2006 roku w spotkaniu z Kolumbią Kuszczaka pokonał bramkarz rywali wybijając piłkę spod własnej bramki)?

- To trochę złośliwe pytanie. Pozycja bramkarza nie jest łatwa i z takimi błędami trzeba nauczyć się żyć.

Regularnie występuje pan w drugoligowym Brighton&Hove Albion, ale po kilku remisach zespół spadł z miejsca premiowanego grą w barażach na ósmą pozycję.

- Wyraźnie coś się zacięło w grze naszej drużyny po dobrym początku sezonu. Personalnie na pewno jesteśmy przygotowani, aby walczyć o awans do Premier League. To jest nasz główny cel, choć ostatnio brakuje nam skuteczności. Jednak znam już podobne sytuacje z przeszłości i wiem, że niedługo wszystko wróci na odpowiednie tory. Różnica punktowa między nami, a czołówką jest niewielka. Trzy zwycięstwa z rzędu mogą dać nam drugie miejsce w tabeli.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy