Reklama

Reklama

​Tak pięknymi golami Polak Maciej Rybus podbija silną ligę Europy

Strzelił bogatemu Dynamu Moskwa dwa gole, w tym jeden piękny z wolnego, wysyłający kibiców gospodarzy do domu, na urodziny od prezesa dostał mercedesa, ale czeka go jeszcze nauka języka, gdyż po pół roku gry w rosyjskiej Premier Lidze do udzielenia wywiadów potrzebuje pomocy tłumacza - Maciej Rybus wyrasta w Rosji na gwiazdę.


Przed Euro 2012 błyszczał w sparingach i selekcjoner Franciszek Smuda zacierał ręce, że będzie miał z Macieja Rybusa spory pożytek na samym turnieju.

Ale w meczu z Grecją nastąpił falstart - "Rybka" był niewidoczny, nie zniósł presji meczu otwarcia. Smuda już więcej na niego nie postawił. Maciej się nie przejął, pokazuje, że ma odporną psychikę. W Tereku Grozny wywalczył sobie mocną pozycję. Jego klub nie należy do potentatów, gra w kratkę. Po porażce z Ałanią Władykaukaz (0-5) udało mu się ograć na wyjeździe Dynamo Moskwa 2-1 po golach Polaka.

Reklama

- Dynamo to najsilniejsza drużyna spośród tych, z jakimi grałem dotychczas w Rosji. Silniejsza nawet od Ałanii, z którą nam spotkanie nie wyszło, na początku z boiska wyleciał nasz bramkarz - porównywał Rybus. - Specjalnie na starcie z Dynamem przygotowaliśmy taktykę z pięcioma obrońcami i ona poskutkowała.

Po strzelonych dwóch golach i z okazji 23. urodzin "Rybka" dostał od prezesa Tereka luksusowego mercedesa E220.

Maćkowi pozostaje jeszcze opanowanie podstaw niezbyt przecież skomplikowanego dla Polaków języka rosyjskiego. Po pół roku gry w Rosji, obstąpiony przez dziennikarzy z Moskwy, potrzebuje tłumacza, a jedyne słowa, jakie wypowiada po rosyjsku, to odnoszące się do stylu Dynama "tiechniczeskij futbol".

Cieszmy się jednak, że Rybus podbija jedną z sześciu najsilniejszych lig w Europie! Na jego rozwoju może tylko zyskać dołująca ostatnio reprezentacja Polski. Już we wrześniu zaczynamy eliminacje MŚ 2014 roku i piękne akcje i gole Rybusa będą mile widziane!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama