Reklama

Reklama

Szwajcaria rezygnuje z ubiegania się o organizację piłkarskich ME 2020

Szwajcaria to kolejny kraj, który zrezygnował z ubiegania się o prawo organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2020 roku. Aplikacji nie złożą także m.in. narodowe federacje Polski, Czech, Portugalii, Chorwacji, Turcji oraz Finlandii.

Szwajcaria we wstępnej ofercie zgłosiła Bazyleę, ale teraz uznała, że szansę na otrzymanie prawa organizacji ma minimalne.

- Doszliśmy do wniosku, że kraje, które w ostatnich dwunastu latach organizowały turnieje finałowe, nie znajdą uznania UEFA. U nas i w Austrii turniej rozegrano w 2008 roku, dlatego podjęliśmy decyzję o rezygnacji - powiedział prezes Szwajcarskiego Związku Piłki Nożnej (SFV) Peter Gilleron.

Wstępne zainteresowane organizacją ME 2020 zgłosiły 32 kraje.

W środę z ubiegania się o współorganizację ME zrezygnował Polski Związek Piłki Nożnej (chodziło o Warszawę i Chorzów). Jego szef Zbigniew Boniek, po naradzie z zarządem futbolowej centrali, ogłosił, że "szanse na otrzymanie tej imprezy byłyby niewielkie".

Reklama

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) planuje, że w 2020 roku, z okazji 60. rocznicy rozegrania pierwszych mistrzostw kontynentu, turniej odbędzie się na boiskach 13 państw na całym kontynencie.

Polska była gospodarzem Euro, wspólnie z Ukrainą, przed dwoma laty.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL