Reklama

Reklama

Szkocja - Polska. Adam Nawałka: Chcemy rozstrzygnąć losy awansu już teraz

- Znamy siłę Szkotów, to bardzo trudny teren, ale chcemy rozstrzygnąć losy awansu już teraz - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka przed czwartkowym meczem ze Szkocją w Glasgow w eliminacjach Euro 2016.

Dołącz do akcji RMF FM i Interii #JeśliAwansujemy

Spotkanie na Hampden Park jest arcyważne dla jednych i drugich. "Biało-czerwoni" już w czwartek mogą zapewnić sobie awans. Szkoci natomiast muszą wygrać z Orłami, żeby jeszcze liczyć się w walce o przepustkę na Euro 2016. Każdy inny wynik eliminuje podopiecznych Gordona Strachana.

- Skupiamy się na najbliższym meczu, który jest dla nas bardzo ważny. Jesteśmy przygotowani do tego spotkania. Znamy siłę Szkotów, to bardzo trudny teren, ale chcemy rozstrzygnąć losy awansu już teraz. Drużyna dobrze funkcjonuje, morale jest wysokie, co nas cieszy. Podchodzimy ostrożnie do ostatnich dwóch meczów eliminacji. Potrzebujemy trochę spokoju i dystansu - stwierdził Nawałka.

Jak zagrać z tym rywalem? - padło pytanie od jednego z dziennikarzy. - Sposobu na Szkotów nie będziemy zdradzać.  Jest to strategia, taktyka. Mówienie o tym głośno byłoby małą przesadą. Szanujemy przeciwnika, ale dla nas będzie liczyło się przede wszystkim to, co my będziemy prezentować na boisku. Zespół jest coraz lepiej zorganizowany zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Mamy atuty, które chcemy wykorzystać. Nie patrzymy na to, co jest za nami. Liczy się dzień dzisiejszy - zaznaczył selekcjoner Orłów.

Reklama

- Gra zespołowa, to duży atut szkockiej drużyny. To zdyscyplinowana drużyna, która potrafi rozegrać piłkę w sposób kreatywny. Grają bardziej po europejsku, a w nie w wyspiarskim stylu, że tylko piłka do przodu. Ciekawy zespół i należy przede wszystkim patrzeć na to globalnie. Z pewnością nie wolno lekceważyć Szkotów. Należy spodziewać się energetycznego meczu z jednej i drugiej strony. Mamy swój plan i będziemy chcieli go zrealizować. Zawsze gramy o zwycięstwo - tłumaczył.

W znakomitej formie jest Robert Lewandowski, który ostatnio strzela mnóstwo goli. - Robert jest bardzo ważną postacią w naszym zespole. Wiadomo, że jest tym zawodnikiem, który "ciągnie" drużynę, który cały czas dodaje energii. Liczy się oczywiście cały zespół. Wszyscy ciężko pracują i widać po atmosferze, jaka panuje, że jest team. Drużyna jest coraz mocniejsza. Pewność siebie jest na wysokim poziomie, co jest ważne, żeby zespół się rozwijał - podkreślił Nawałka.

Napięcie przed meczem rośnie. Szkocie media już prowokują, czego przykładem jest środowe wydanie "Daily Record". Dziennik w dodatku sportowym szydzi z Roberta Lewandowskiego, zarzucając mu, że skarży się na ostrą grę Szkotów w Warszawie niczym rozkapryszone dziecko. Gazeta zamieściła zdjęcie "Lewego" w dziecięcej czapeczce z tytułem "Big baby Robert spits the dummy" (ang. Duży dzieciak Robert wypluł smoczek)

- Jesteśmy przygotowani na ostrą grę rywala. My również potrafimy grać twardo, ale w końcowej fazie będą decydowały aspekty piłkarskie. Na tej podstawie opieramy swoją strategię. Chcemy przejąć inicjatywę i kontrolować spotkanie. Z Robertem nie ma żadnego problemu. To przeciwnicy muszą się przygotować na grę Roberta. Nie będę komentował tego, co dzieje się w mediach, które muszą czymś przyciągać uwagę. My jesteśmy na innym poziomie - stwierdził selekcjoner Orłów, który uważa, że Robert Lewandowski jest obecnie najlepszym środkowym napastnikiem na świecie. - Jest wielu ciekawych zawodników, ale znam doskonale Roberta i jego atuty i mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że to najlepsza "9" świata - dodał.

W jaki sposób selekcjoner rozładowuje napięcie przed tak ważnym meczem? - Śmiech i sen. Bardzo długi sen. To jest fantastyczne - wyznał Nawałka z uśmiechem.

Łukasz Szpyrka, korespondencja z Glasgow

Interia zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Szkocja - Polska

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Interia zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Polska - Irlandia

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Przed superważnymi meczami "Biało-czerwonych" w eliminacjachEuro2016 zachęcamy Was do przyłączenia się do wspólnej akcji Interii i RMF FM pod hasłem: #JeśliAwansujemy!

By okazać naszym piłkarzom swoje wsparcie, złóżcie deklarację, co bylibyście gotowi zrobić,#JeśliAwansujemy! Pamiętajcie, że jeśli się uda - trzeba będzie te deklaracje zrealizować!

Bawimy się we wszystkich mediach społecznościowych, przede wszystkim na Facebooku i Twitterze. Pamiętajcie o hasztagu #JeśliAwansujemy.

Czekamy także na Wasze maile z pomysłami w sprawie #JeśliAwansujemy. Piszcie na adres: sport-konkurs@firma.interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama