Reklama

Reklama

Steven Gerrard: Polacy lepiej przystosowali się do warunków

​Polska zremisowała z Anglią 1-1 w meczu eliminacji mistrzostw świata w Brazylii. Steven Gerrard, kapitan naszych rywali, uważa, że "Biało-czerwoni" lepiej przystosowali się warunków panujących na Stadionie Narodowym w Warszawie.

"Warunki były trudne, murawa też, ale nie możemy się usprawiedliwiać z tego powodu. Myślę, że Polacy lepiej przystosowali się do tych warunków i prezentowali się w nich trochę lepiej. To powód, dlaczego nie zdobyliśmy kompletu punktów" - mówił Gerrard.

"Murawa była śliska, mokra, nierówna, więc warunki nie były idealne. Obie drużyny próbowały najlepiej się do nich przystosować, ale Polacy zrobili to lepiej. Prezentowaliśmy się dobrze do strzelenia gola (w 31. minucie przez Wayne'a Rooneya - przyp. red.), ale nie umieliśmy wykorzystać naszego prowadzenia. Nie graliśmy odpowiednio piłką" - dodał pomocnik Liverpool FC.

Reklama

Spotkanie w Warszawie zostało opóźnione o 20 godzin. We wtorek nad stolicą przeszła ulewa i murawa nie nadawała się do grania. Gerrard zaprzeczył jednak, że to był powód słabego występu Anglików.

"Kiedy jesteś gotowy do meczu, napompowany adrenaliną, po masażach, to nie jest idealnie, kiedy spotkanie zostaje przełożone. Jesteśmy jednak profesjonalistami. Gramy na najwyższym poziomie i musimy być gotowi na wszelkie wyzwania, choć nie sądzę, że w tym spotkaniu byliśmy w najwyższej formie" - stwierdził.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy H el. MŚ 2014

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL