Reklama

Reklama

Stadion Widzewa lepszy od Legii

Wszystko wskazuje na to, że mecz reprezentacji Polski z Kazachstanem zostanie rozegrany w Łodzi. Nasi piłkarze 13 października wystąpią na stadionie Widzewa w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2008 roku.

W niedzielę na stadionie Widzewa gościł trener kadry Leo Beenhakker. "Selekcjoner chciał się zapoznać z obiektem i panującą na nim atmosferą" - mówił "Faktowi" jego asystent Adam Nawałka.

Reklama

Według pierwotnych przymiarek mecz z Kazachstanem miał się odbyć na stadionie Legii w Warszawie. "Nigdy nie było decyzji, że z Kazachstanem na pewno gramy w Warszawie. I muszę przyznać, że występ polskie kadry na Legii po ekscesach w Wilnie byłby moralnie naganny. Nie można nagradzać kogoś, kto zasłużył na karę" - powiedział Michał Listkiewicz, prezes PZPN, cytowany przez "Przegląd Sportowy".

Taką wykładnię stosuje UEFA, która nie chce by na Łazienkowskiej grała reprezentacja Polski. I stadion Widzewa stał się alternatywą "Jeszcze nic nie jest przesądzone, ale między innymi dlatego Beenhakker postanowił miniony weekend spędzić w Łodzi" - stwierdził Listkiewicz.

Zanim jednak nastąpi mecz z Kazachstanem "biało-czerwonych" czekają w eliminacjach Euro 2008 spotkania z Portugalią i Finlandią, a już 22 sierpnia towarzyski pojedynek z Rosją. Kadrę na ten mecz mamy poznać w środę.

"To jedyna próba przed meczami w Lizbonie i Helsinkach, dlatego nie ma mowy o żadnych eksperymentach kadrowych. Beenhakker zamierza powołać tych, którzy powinni zagrać również we wrześniu" - powiedział Nawałka.

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | reprezentacja Polski | stadiony | kadry | beenhakker | mecz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje