Reklama

Reklama

Stadion Śląski straci mecze Polska - Ukraina i Polska – Holandia? Murawa jest w złym stanie

Listopadowe mecze reprezentacji Polski z Ukrainą i Holandią miały się odbyć na Stadionie Śląskim. Nie jest to jednak wcale pewne, z uwagi na stan murawy w "Kotle Czarownic" - dowiedziała się Interia.

8 lipca Komisja ds. Nagłych PZPN zdecydowała, że zaplanowany na 11 listopada towarzyski mecz z Ukrainą i datowany na 18 listopada mecz Ligi Narodów z Holandią zostaną rozegrane na Stadionie Śląskim. Dziś nie jest to już takie pewne. PZPN wysłał ostatnio do Chorzowa swoją inspekcję, która zbadała stan nawierzchni płyty boiska. Na razie trudno o optymizm. Piłkarska centrala nie przesądza sprawy w żadną stronę.

Reklama

- Stadion Śląski ma plan naprawczy i kilka tygodni na jego realizację - powiedział nam sekretarz generalny związku Maciej Sawicki.

PZPN nie wyklucza jednak, że jeśli zarządcom Śląskiego nie uda się poprawić stanu murawy, mecze z Ukrainą i Holandią zostaną przeniesione na inny obiekt w regionie. Za takim rozwiązaniem może przemawiać również fakt, że pandemia najpewniej nie pozwoli na wpuszczenie kibiców na trybuny. Rozgrywanie meczu bez fanów na mniejszym, kameralnym stadionie może się okazać dla PZPN-u tańsze. Po modernizacji Śląski mieści 54 378 osób.

6 września na Śląskim gościli lekkoatleci, z okazji Memoriału Kamili Skolimowskiej.

MiBi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje