Reklama

Reklama

Smuda uzupełnił listę powołań

Selekcjoner reprezentacji Franciszek Smuda ogłosił w poniedziałek powołania dla zawodników grających w polskich klubach, którzy wezmą udział w zgrupowaniu w USA i Kanadzie.

Doradź Smudzie: kogo powinien wziąć do kadry na następne mecze?

W gronie wybrańców znalazł się Andrzej Niedzielan, napastnik Korony Kielce, który z siedmioma golami prowadzi w klasyfikacji strzelców. Smuda postanowił też powołać Euzebiusza Smolarka z Polonii Warszawa i Kamila Grosickiego z Jagiellonii Białystok.

Jedynym debiutantem w tym gronie będzie natomiast Hubert Wołąkiewicz (Lechia Gdańsk). Jeden występ na koncie ma natomiast Grzegorz Bonin z Górnika Zabrze.

Reklama

Zaskakujące jest powołanie Łukasza Mierzejewskiego z Cracovii, który ostatnio siedział na ławce w swym klubie, a wyszedł w podstawowym składzie dopiero na mecz z Arką.

3 października reprezentacja Polski rozpocznie zgrupowanie w Warszawie. 9 października w Chicago o godz. 19.00 czasu lokalnego (2 polskiego już 10 października) na stadionie Soldier Field zagra z reprezentacją USA.

Natomiast 12 października w Montrealu o godz. 16.00 czasu lokalnego (22 polskiego) na stadionie Saputo kadra zmierzy się z 72. drużyną w rankingu FIFA, z Ekwadorem.

Powołania z polskich klubów otrzymało dziesięciu zawodników:

bramkarz:

Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok)

obrońcy:

Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań)

Łukasz Mierzejewski (Cracovia Kraków)

Dariusz Pietrasiak (Polonia Warszawa)

Hubert Wołąkiewicz (Lechia Gdańsk)

pomocnicy:

Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze)

Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa)

napastnicy:

Andrzej Niedzielan (Korona Kielce)

Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok)

Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje