Reklama

Reklama

"Smuda nie jest skażony PZPN-em"

- Franciszek Smuda nigdy nie pracował z żadną reprezentacją, nigdy nie był pracownikiem związku. Nikt nie zarzuci nam, że wybraliśmy trenera, który jest na pasku PZPN-u - powiedział wiceprezes futbolowej centrali Antoni Piechniczek po ogłoszeniu, kto jest nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski.

- Braliśmy pod uwagę 14 trenerów zagranicznych, pięciu polskich. Komisja w sześcioosobowym składzie dokładnie przedyskutowała temat. W jej składzie, oprócz mnie i prezesa Grzegorza Lato, byli Andrzej Strejlau, Wojciech Łazarek, Jerzy Engel i Dariusz Śledziewski. Nie będziemy mówić o szczegółach, co dokładnie zadecydowało o naszym wyborze. Nie zamierzam omawiać plusów i minusów kandydatów. To nie striptiz, a wybór trenera - mówił były dwukrotny selekcjoner, a obecnie wiceprezes PZPN chwilę po tym, gdy ogłoszono, że biało-czerwonych do Euro 2012 poprowadzi Franciszek Smuda.

Reklama

- Smuda ma charyzmę, silną osobowość. Nie boi się zawodników, każdemu potrafi wskazać miejsce w szyku. Nie pracował dotąd z żadna reprezentacją, więc nikt nie powie, że jest skażony PZPN-em. Doceniamy też oczywiście jego dokonania. Franciszek Smuda zadeklarował chęć współpracy. Trener reprezentacji nie może pracować sam. Musi mieć określony plan, a po pewnym okresie pracy składać zarządowi PZPN sprawozdania. Chciałbym się wystrzegać stwierdzenia, że Smuda będzie tym, który nie jest na pasku PZPN. Żaden z trenerów na takim pasku nie był. Jednak wszyscy ci, którzy przestawali współpracować, ostatecznie przegrywali - powiedział Piechniczek.

PODYSKUTUJ O WYBORZE SMUDY NA TRENERA KADRY!

Czytaj także:

Wzloty i upadki Franciszka Smudy

Smuda 44. selekcjonerem reprezentacji Polski

Nasi internauci też chcieli Smudę - zobacz wyniki naszej ankiety

"Bobo" Kaczmarek: Smuda ma trenerskie jaja

Smuda poza boiskiem - zobacz galerię!

W Lubinie chcą zatrzymać Smudę do końca sezonu

Smuda jest sportowym Copperfieldem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama