Słowenia - Izrael 3-2 w eliminacjach Euro 2020

Słowenia wygrała z Izraelem 3-2 w Lublanie, w meczu eliminacji Euro 2020. Bohaterem w ekipie gospodarzy był Benjamin Verbič, który strzelił dwa gole. W tabeli grupy G podopieczni Matjaża Keka tracą tylko dwa punkty do liderujących Polaków.

Relacja nie odświeża się automatycznie. Naciśnij F5.

Słowenia w piątek potrafiła pokonać u siebie "Biało-Czerwonych" 2-0, którzy do tego momentu nie stracili w eliminacjach nie tylko punktu, ale i bramki.

Z kolei Izrael zremisował z Macedonią Północną 1-1.

Słowenia w poniedziałek mogła objąć prowadzenie już w trzeciej minucie. Josip Iliczić zagrał prostopadle do Romana Bezjaka, który wpadł w pole karne, ale trafił piłką w wychodzącego bramkarza rywala - Ofira Marciana.

Z kolei w ósmej minucie Bojan Jokić tak niefortunnie podawał wszerz boiska na wysokości linii pola karnego, że potem do strzału doszedł Eran Zahavi, jednak uderzył ponad poprzeczką.

Mecz w Lublanie był otwarty. Atakowali raz jedni, a raz drudzy.

W końcu jednak to gospodarze wyszli na prowadzenie. Po raz kolejny prostopadłym podaniem popisał się Iliczić, a Benjamin Verbič będąc w polu karnym podciął piłkę nad interweniującym Marcianem.

Piłkarze Izraela wyszli na drugą połowę bardzo zmotywowani. I już w 50. minucie doprowadzili do remisu. Kapitan Bibras Natcho uderzył z ponad 20 metrów, zaskakując Jana Oblaka.

Natomiast w 62. minucie było już 2-1 dla gości. Fatalnie zachował się jeden ze Słoweńców, który zagrał wszerz boiska, piłka trafiła do Moanesa Daboura, ten zostawił ją Eranowi Zahaviemu, który strzelił z prawie 30 metrów. Oblak dotknął piłki, ale więcej nie mógł zrobić. Dla Zahaviego było to dziewiąte trafienie w szóstym meczu tych eliminacji.

Podopieczni Matjaża Keka wyrównali zaledwie cztery minuty później. Andraż Szporar podał do Bezjaka, który będąc w polu karnym strzelił w przeciwległy róg, trafiając do siatki.

Cztery minuty przed końcem po raz kolejny Iliczić zagrał prostopadłą piłkę, ale uderzenie Bezjaka świetnie sparował Marciano.

Z kolei w 89. minucie do uderzenia przewrotką złożył się Szporar, jednak bramkarz gości znowu był na posterunku.

Słoweńcy zwycięską bramkę uzyskali w 90. minucie. Jasmin Kurtić dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę głową do siatki skierował Verbič.

W trzecim poniedziałkowym meczu grupy G Łotwa przegrała na własnym stadionie z Macedonią Północną 0-2.

W następnej serii gier, 10 października, Słowenia pojedzie do Macedonii Północnej, a Izrael zagra na wyjeździe z Austrią.

Pawo

Słowenia - Izrael 3-2 (1-0)

Bramki: 1-0 Benjamin Verbič (43.), 1-1 Bibras Natcho (50.), 1-2 Eran Zahavi (62.), 2-2 Roman Bezjak (66.), 3-2 Benjamin Verbič (90.).

6. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-09-09 20:45 | Stadion: Stadion Stožice | Widzów: 10669 | Arbiter: A. Taylor
Ofir Meir Marciano
46′ Bojan Jokić
Omri Ben Harush46′
Miha Mevlja
Eli Dasa
Petar Stojanović
Orel Dgani
54′ Aljaž Struna
Hatem Abd Elhamed
58′ Josip Ilicić
Loai Taha6′
81′ Rene Krhin
Bibras Natcho  50′
Jasmin Kurtić
Dor Peretz45′ 77′
 43′, 90′ 90′ Benjamin Verbič
Manor Solomon
Andraż Szporar
Shon Zalman Weissman61′
 66′ 57′ Roman Bezjak