Partner merytoryczny: Eleven Sports

Skomplikowana sytuacja kadrowiczów Probierza. Oto tabela "polskiej" grupy po 4. kolejce Ligi Narodów

Reprezentacja Polski ma już za sobą cztery spotkania fazy grupowej Ligi Narodów, gdzie rywalizuje ze Szkocją, Portugalią i Chorwacją. Tylko zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc gwarantować będzie awans do play-offów. Po porażce z Portugalią, Polacy we wtorek na PGE Narodowym po szalonym spotkaniu zremisowali 3:3 z Chorwatami. Po czwartej serii gier sytuacja podopiecznych Michała Probierza jest skomplikowana.

Mecz Polska - Chorwacja
Mecz Polska - Chorwacja/Mateusz Slodkowski/Getty Images/Getty Images

Za nami już cztery kolejki Ligi Narodów, w których nie brakowało emocji, a przede wszystkim bramek. Przyjrzyjmy się temu, jak prezentuje się sytuacja Biało-Czerwonych na dwa spotkania przed końcem rywalizacji w fazie grupowej.

Polacy z jednym zwycięstwem w czterech kolejkach Ligi Narodów

Start w rozgrywkach Ligi Narodów Polacy zanotowali kapitalny. Po wyjątkowo szalonym i nieprzewidywalnym spotkaniu na Hampden Park w Glasgow podopieczni Michała Probierza rzutem na taśmę wygrali 3:2 ze Szkocją. Niestety w kolejnych meczach tak dobrze już nie było. Przeciwko Chorwacji ofensywa Biało-Czerwonych była wyjątkowo bezzębna, co zakończyło się porażką 0:1.

Trzecią serię gier w naszej grupie zainicjowali Chorwaci, którzy podjęli u siebie Wyspiarzy. Chociaż gospodarze mieli sporo szczęścia, ostatecznie wygrali 2:1, a kluczowego gola strzelił Andrej Kramarić. Żeby utrzymać dystans do czołówki, biało-czerwoni musieli celować w pokonanie Portugalczyków. Do tego było jednak daleko, bo na stadionie PGE Narodowym Cristiano Ronaldo i spółka wygrali 3:1.

Liga Narodów. Kosmiczny mecz na Narodowym. Emocjonalny rollercoaster w rywalizacji z Chorwacją

We wtorek kibice na PGE Narodowym byli świadkami spotkania pełnego zwrotów akcji i naznaczonego błędami z obu stron. Polacy objęli prowadzenie już w 5. minucie po bramce Piotra Zielińskiego. Z prowadzenia cieszyli się jednak tylko przez kwadrans. Następne minuty zatrzęsły w posadach optyką na defensywę Biało-Czerwonych.

Chorwaci w przeciągu siedmiu minut strzelili aż trzy gole, upokarzając naszych defensorów. Najpierw trafił Sosa, a później bramki na swoim koncie zapisali także Sucić i Baturina. Kiedy wydawało się, że na przerwę będziemy schodzić przy wyjątkowo przykrym wyniku, gola kontaktowego strzelił Nicola Zalewski. A to wcale nie był koniec emocji.

Po zmianie stron stan rywalizacji wyrównał Sebastian Szymański, a od 77. minuty Chorwaci grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką za brutalny faul poza polem karnym na Robercie Lewandowskim ukarany został Dominik Livaković.

Po czterech kolejkach Ligi Narodów Polacy mają na koncie dwie porażki, zwycięstwo i remis. Wyprzedzają Szkotów, którzy po pierwszy punkt sięgnęli dopiero w rywalizacji z Portugalią, która skończyła się bezbramkowym remisem.

Liga Narodów: tabela "polskiej" grupy po 4. kolejkach

Tabela grupy 1 Ligi Narodów dywizji A:

1. Portugalia, 10, 7:3

2. Chorwacja, 7, 7:6

3. Polska, 4, 7:9

4. Szkocja, 1, 4:7

Kolejno: pozycja w tabeli, reprezentacja, punkty, bilans bramkowy.

Aleksander Kwaśniewski ocenił mecz z Portugalią. "Wychodzi nasza słabość"/Polsat Sport/Polsat Sport