Reklama

Reklama

Ruszyła druga faza sprzedaży biletów na Euro 2016

W południe ruszyła druga faza sprzedaży biletów na piłkarskie mistrzostwa Europy, które w przyszłym roku odbędą się we Francji. O wejściówki, których ceny wynoszą od 25 do 895 euro, na tym etapie można aplikować do południa 18 stycznia.

W sumie na 51 meczów Euro 2016 przygotowano 1,8 mln biletów. Kibice uczestników turnieju mogą się ubiegać łącznie o 800 tys. biletów. By aplikować o te z puli przeznaczonej dla danego kraju, trzeba być jego pełnoletnim obywatelem.

Polacy wystąpią w grupie C, a rywalami "Biało-czerwonych" będą Niemcy, Ukraina i Irlandia Północna.

Dostępne są dwa rodzaje biletów: na pojedyncze mecze oraz typu "Follow My Team", czyli na wszystkie spotkania swojego zespołu. Jak zaznaczono, zakup biletów w fazie pucharowej jest "warunkowy" i zależy od losów danej drużyny w turnieju. W przypadku zarówno karty wstępu na pojedyncze spotkanie, jak i pakietu "Follow My Team" jedna osoba może aplikować maksymalnie o cztery bilety - dla siebie i trzech osób towarzyszących.

Reklama

Wejściówki podzielono na cztery kategorie. W fazie grupowej i 1/8 finału ceny wynoszą od 25 do 145 euro. Ćwierćfinały są warte od 45 do 195 euro, a półfinały od 65 do 495 euro. Obecność na trybunach podczas meczu otwarcia to koszt od 75 do 595 euro, a finału - od 85 do 895 euro.

Przy wariancie "Follow My Team" nie ma możliwości zakupu biletów najtańszej, czwartej kategorii.

Od marca do końca kwietnia UEFA zorganizuje trzecią fazę sprzedaży. Ci, którzy wylosowali już bilety (w pierwszej fazie między 10 czerwca a 10 lipca), będą je mogli wymieniać na specjalnie zorganizowanej "giełdzie". W maju wszystkie wejściówki trafią do właścicieli.

Turniej odbędzie się w dniach 10 czerwca - 10 lipca.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama