Reklama

Reklama

Rumunia - Polska w el. MŚ. Adam Nawałka ogłosił kadrę

Selekcjoner Adam Nawałka nie skreślił żadnego piłkarza, z grupy tych, którzy na ostatnim zgrupowaniu spożywali alkohol. Jacek Góralski z Jagiellonii Białystok to z kolei nowa twarz w kadrze na spotkanie z Rumunią w el. MŚ (11 listopada). To jedyna niespodzianka w powołaniach do reprezentacji Polski.

Sprawdź tabelę "polskiej" grupy w el. MŚ

Pozostałe nazwiska nie zaskakują. Selekcjoner dał szansę tym, którzy nadszarpnęli jego zaufanie na ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Polski. M.in. Łukasz Teodorczyk i Artur Boruc spożywali alkohol, ale tę niesubordynację Nawałka ma wyjaśnić w gronie reprezentantów.

Reklama

W kadrze znalazł się natomiast Jacek Góralski, pomocnik Jagiellonii Białystok. 24-letni piłkarz rozgrywa bardzo dobry sezon i być może zostanie sprawdzony w towarzyskim spotkaniu ze Słowenią, które odbędzie się 14 listopada we Wrocławiu.

Powołanie dostał też Damian Dąbrowski z Cracovii, który był na ostatnim zgrupowaniu, ale nie zadebiutował. W spotkaniach z Rumunią i Słowenią będzie miał szansę na pierwszy występ w narodowych barwach.

W kadrze znalazło się trzech napastników. To Robert Lewandowski, Łukasz Teodorczyk i Kamil Wilczek. Oznacza to, że selekcjoner nie zdecydował się powołać kolejnego zawodnika na tę pozycję w miejsce kontuzjowanego Arkadiusza Milika.

Spotkanie el. MŚ z Rumunią odbędzie się w Bukareszcie 11 listopada (godz. 20.45). Towarzyski mecz ze Słowenią "Biało-czerwoni" zagrają we Wrocławiu, trzy dni później (20.45).

Kadra Polski na mecze z Rumunią (11 listopada) i Słowenią (15 listopada):

Bramkarze: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny 

Obrońcy: Thiago Cionek, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek, Maciej Rybus 

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Damian Dąbrowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Kapustka, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński 

Napastnicy: Robert Lewandowski, Łukasz Teodorczyk, Kamil Wilczek


Dowiedz się więcej na temat: El. MŚ 2018 | Adam Nawałka | Rumunia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje