Reklama

Reklama

Rumunia - Polska. Robert Lewandowski: Każdy z nas popełnia błędy

- Każdy z nas popełnia błędy, jesteśmy ludźmi. Popełniliśmy błąd i wierzę, ze wyciągniemy z tego pozytywne wnioski - powiedział Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, o aferze alkoholowej, która wybuchła podczas poprzedniego zgrupowania kadry.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy E el. MŚ 2018

- Najważniejsze jak prezentujemy się na treningach. Najlepsze byłoby, żeby poza boiskiem też wszystko wyglądało idealnie, ale czasami "coś" się zdarza. Najlepiej, jakby to "coś" było małe. Kara została nałożona. Trzeba zamknąć ten temat i skoncentrować się na meczu z Rumunią - mówił napastnik Bayernu Monachium.

- Są sprawy, które nie powinny wychodzić spoza naszego grona. Nie będę o tym mówił, poradziliśmy sobie z tym. Załatwiliśmy to w swoim gronie - dodał.

Reklama

Na tym zakończyła się ta sprawa na konferencji i dziennikarze pytali już tylko o zbliżające się spotkania.

Afera alkoholowa wybuchła podczas poprzedniego zgrupowania kadry. Niektórzy zawodnicy imprezowali pomiędzy meczami z Danią i z Armenią, o czym  poinformowały media. W niedzielę głos na ten temat zabrał selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka, który poinformował, że piłkarze, którzy złamali regulamin otrzymali wysokie kary finansowe. Nawałka nie podał jednak nazwisk. Trener stwierdził, że niektórzy nadużyli jego zaufania i że drugiej szansy dla nikogo nie będzie.

Najbliższym rywalem "Biało-czerwonych" w eliminacjach MŚ 2018 będzie Rumunia. Polacy zagrają z nią m.in. bez Arkadiusza Milika, który w meczu z Danią doznał kontuzji więzadeł i będzie musiał pauzować przez kilka miesięcy.

- Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że to klasowy zawodnik. Jego brak w klubie i reprezentacji jest odczuwalny. Trzeba to wszystko tak poukładać, żeby był jak najmniej. Teraz z Rumunią począwszy od tyłu, skończywszy na ofensywie wszystko będzie się układać tak jak powinno. To ważny wyjazd dla nas. Wynik w tym meczu będzie ważny w kontekście walki o awans - mówił Lewandowski.

- Czasami zdarzają się takie mecze, że jeśli liczysz, że będzie łatwiejszy, albo szybko strzelisz gola po 30 minutach i pójdziesz za ciosem, to potem jednak są męczarnie. Jak się gdzieś odpuści lub się pomyśli, że "jakoś to będzie", to potem właśnie "jakoś to wyglądało" w meczu. Niezależnie z kim gramy, trzeba podchodzić do tego jak do kolejnego ciężkiego meczu. Z Armenią myśleliśmy, że może łatwiej pójdzie. Boisko jednak wszystko zweryfikowało. Teraz tego błędu nie będzie - stwierdził "Lewy".

Kapitan reprezentacji Polski zdaje sobie sprawę z wagi każdego meczu w eliminacjach. Rumunii nie są dla nas wygodnym rywalem. Bilans bezpośrednich meczów jest zdecydowanie na korzyść naszych najbliższych rywali. Wygraliśmy z nimi tylko cztery oficjalne spotkania, przegrywając aż 14 razy. Być może teraz ich kadra nie ma w składzie takich gwiazd jak wtedy, gdy liderem był Gheorghe Hagi, ale jego następcy też mają swoje atuty.

- To drużyna, która potrafi walczyć, grać z kontry, stracili tylko jedną bramkę. Oprócz biegania, waleczności, mobilizacji, ważne jest też, co się z piłką zrobi. Jeśli będzie walka, to musimy odpowiedzieć, ale ważniejsze będzie jak zagramy piłkarsko. W 90 procentach mądrość piłkarska, technika jest ważniejsza. Mam nadzieję, że uda się ich piłkarsko przechytrzyć - powiedział Lewandowski.

- Grając w eliminacjach, w każdym meczu trzeba zdobywać trzy punkty, bo co z tego, że ktoś jest postrzegany za faworyta, jak i tak liczy się efekt końcowy. Dla mnie nie ma znaczenia, czy jesteśmy uważani za faworytów. Wychodzę na mecz i chcę go po prostu wygrać - dodał.

O 17.30 reprezentacja Polski przeprowadzi pierwszy trening na obiektach Polonii Warszawa.

Spotkanie Rumunia - Polska odbędzie się w piątek 11 listopada w Bukareszcie. Początek o 20.45. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport.

Po trzech kolejkach na prowadzeniu w grupie E jest Czarnogóra z siedmioma punktami, tyle samo "oczek" zdobyli "Biało-czerwoni", którzy mają jednak gorszy bilans bramkowy. Rumunia jest trzecia z pięcioma punktami.

W poniedziałek 14 listopada podopieczni Nawałki we Wrocławiu zmierzą się towarzysko ze Słowenią.

Interia zaprasza na tekstową relację na żywo z tego meczu

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL