Reklama

Reklama

Rumunia - Polska. Daum: Polska powinna być wzorem dla Rumunii

- Rozwój futbolu, jaki dokonała Polska przez ostatnie 15 lat, powinien być wzorem dla Rumunii. To nie stało się jednej nocy. W procesie brało udział wielu ludzi, a jednym z nim jest Adam Nawałka - powiedział trener Rumunów Christoph Daum na 24 godziny przed meczem z Polską.

El. MŚ - sprawdź tabelę "polskiej" grupy

Reklama

Mecz Rumunia - Polska w eliminacjach MŚ odbędzie się w piątek w Bukareszcie o godz. 20.45 polskiego czasu.

- Jutro rozegramy mecz o być albo nie być na MŚ, ale kolejne będą miały taką samą stawkę. Zawsze jest lepiej być niż nie być - powiedział Daum.

- W karierze poznałem wielu wspaniałych zawodników z Polski, zawsze miałem duży szacunek dla ich mętności i charakteru. Z przyjemnością pracowałem z nimi. Polacy mają światowej klasy zawodników, grających w wielkich zespołach - komplementował Niemiec.

- Rozwój polskiej piłki nie dokonał się wczoraj, to efekt 15 lat pracy i powinien być wzorem dla rumuńskiej piłki. Nie doszło do niego jednej nocy, tylko pracowało na to wielu ludzi. Jednym z nich jest Adam Nawałka. To niesamowity facet. Mam duży szacunek za to, co zrobił - uważa Daum.

- Cenię Nawałkę za sposób, w jaki pracuje indywidualnie z piłkarzami, za jego reakcje w sytuacjach kryzysowych i dawanie pewności siebie graczom. Jest na bieżąco z najnowszymi trendami trenerskimi - cmokał Niemiec. - Na dodatek mój kolega z Polski jest osobą otwartą i przyjacielską, czym zaraża otoczenie. Wpływ atmosfery wokół reprezentacji Polski na jej wyniki jest bardzo duży.

Jak Niemiec reaguje na zapowiedzi prasy, że zostanie zwolniony za porażkę, a nawet remis?

- OK, zróbmy to, rozwiążmy kontrakt, ale jeśli wygram to co, kontrakt przedłużymy na 10 lat? - Daum nie dał się zbić z pantałyku.

Trener Rumunów ma już wyjściową "jedenastkę" swej ekipy. Jaka jest mocna strona Rumunii przed starciem z Polską?

- Potrzebna jest równowaga między atakiem a obroną. Należy dostosować reakcje do sytuacji meczowej - zakończył selekcjoner naszych rywali.  

- Nie trzeba mówić o walorach Roberta Lewandowskiego. Nie przygotowujemy się tylko na jednego piłkarza z Polski, ale na całą drużynę - dodał Dragos Grigore kapitan Rumunów.

- Cieszy mnie, że problemy z kontuzjami mamy za sobą i zagramy w najmocniejszym składzie. To będzie trudny mecz, jestem pewny, że Polacy przyjechali po zwycięstwo, ale my mamy taki sam zamiar. Mam nadzieję, że wzniesiemy się na najwyższy poziom. Jedno jest pewne - straciliśmy już na tyle dużo punktów w tych eliminacjach, że na kolejne straty nie możemy sobie pozwolić. Tym bardziej w meczach u siebie - dodał Dragos Grigore.

Z Bukaresztu Michał Białoński

Zapraszamy na relację na żywo z tego meczu. Początek o 20.45

Relacja na żywo dla urządzeń mobilnych


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje