Reklama

Reklama

Rumunia - Polska 0-3. Oceny "Biało-czerwonych"

- Nie można go nie kochać. W drugiej połowie, kiedy mecz toczył się w środku boiska od wiedział, kiedy ruszyć i strzelić - tak uzasadniliśmy naszą "10" dla Roberta Lewandowskiego. Oto oceny zespołu Adama Nawałki za mecz z Rumunią.

Eliminacje MŚ - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabele!

Oto noty Polaków (w skali 0-6)


Łukasz Fabiański - 5
W Premiership puścił najwięcej goli ze wszystkich. Ale dziś był bardzo pewny i kiedy przyszło odbić lub złapać strzał Rumunów czy wyjść do dośrodkowania. Takiego Łukasza lubimy

Łukasz Piszczek - 5
Trudno się do niego przyczepić, ale zwłaszcza w drugiej połowie spora część rumuńskich ataków szła jego stroną. Mogło to wynikać z tego, że pozycje często zmieniał Błaszczykowski, który miał go asekurować.

Kamil Glik - 5
We Włoszech nazywano go il Capitano. Nie bez powodu. Trudno wyobrazić sobie innego i lepszego lidera niż on. Wśród ostro grających Rumunów czuł się jak ryba w wodzie. A co najważniejsze nie dopuścił do żadnego zagrożenia pod naszą bramką.

Michał Pazdan - 5
Tak jak na Euro 2016 wychowanek Hutnika jest przybocznym Glika. We Francji sprawdzało się to świetnie w Bukareszcie także. Michał coraz bardziej zapomina o problemach zdrowotnych i jest coraz bliżej formy sprzed paru mięsięcy.

Artur Jędrzejczyk - 5
Jędza? A może pan Jędza? Chyba bardziej pasuje to drugie sformułowanie. Powtórzyła się sytuacja z Euro. Jeśli Jędza jest na boisku to trzyma tę lewą stronę. Do systemu, którym gramy pasuje dużo bardziej niż Maciej Rybus.

Grzegorz Krychowiak - 4+
Ci, którzy przed meczem mówili, że Krychowiak skoro siedzi na ławie w PSG, nie powinien mieć miejsca w drużynie narodowej powinien się wstydzić. To po prostu pan piłkarz. A w tej drużynie niezbędny.

Karol Linetty - 4
We Włoszech jest znakomity. Ale w reprezentacji wciąż czeka na swój wielki mecz. Ten taki nie był, ale ciężko zarzucić Karolowi cokolwiek. Najlepsze jest to, że ten gość niedawno przestał być nastolatkiem. Będzie coraz lepszy.

Krzysztof Mączyński - grał za krótko, żeby go ocenić.

Jakub Błaszczykowski - 5
Kuba był wszędzie. Z prawej strony, w środku, z lewej. Fizycznie wyglądał świetnie. Pomimo tego, że niedługo będzie miał 32 lata to zdrowia mu nie brakuje. Na miejscu Adama Nawałki tylko zacieralibyśmy ręce na myśl, że mamy takiego piłkarza

Piotr Zieliński - 5 
Podobnie jak z Linettym. Jest dobry. Ale z tego co znamy jego grę we Włoszech oczekujemy więcej. Tego "coś" jeszcze nie dał drużynie.

Łukasz Teodorczyk - grał za krótko, żeby go ocenić

Kamil Grosicki - -6

Po tym jak strzelił gola na początku meczu, mógłby już zejść do szatni, bo wiadomo było, że nic lepszego mu się nie przydarzy. Oglądając Kamila widać, że żyje tymi meczami reprezentacji.

Robert Lewandowski - 6
Nie można go nie kochać. W drugiej połowie, kiedy mecz toczył się w środku boiska od wiedział, kiedy ruszyć i strzelić.

Reklama

Z Bukaresztu Krzysztof Oliwa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL