Reklama

Reklama

Rumunia - Polska 0-3. Nawałka: Byliśmy nie do zatrzymania!

- Rumuni rozegrali bardzo dobry mecz, ale to my byliśmy dzisiaj nie do zatrzymania – skomentował zwycięstwo 3-0 selekcjoner Polaków Adam Nawałka.

Eliminacje MŚ 2018 - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabele!

Czy mecz powinien być przerwany po ataku petardą na Roberta Lewandowskiego?

- Wszystkim nam bardzo przykro że dochodzi do takich scen a na meczach reprezentacji, ale zdarzają się one. Nieodpowiedziani ludzie zachowują się w sposób niedopuszczalny, To zdarzenie mogło się skończyć tragedią, myślę że UEFA zareaguje odpowiednio.

- Nie zamierzałem sprowadzać drużyny do szatni. To sędziowie decydują o tym, czy mecz będzie kontynuowany. A że zwycięstwo jest wysokie zwycięstwo? Zawsze dążymy do niego, Graliśmy bardzo konsekwentnie.

Reklama

W przerwie w grze, po ataku petardą, Łukasz Fabiański przybiegł do mnie. Szybko ustaliliśmy kto będzie wykonywał założenia taktycznie, gdyby Robert Lewandowski nie był w stanie kontynuować gry.

Czy po tym, jak Rumuni pokazywali mocną defensywę w poprzednich meczach, spodziewał się, że w meczu z Polską tak słabo (w opinii rumuńskiego dziennikarza) wypadną?

- Wręcz przeciwnie. Uważam, że zespół Rumunii postawił nam bardzo trudne warunki Być może teraz niektórym wydaje się, że był to łatwy mecz 3-0 łatwo odbierać. W kontekście wyniku, ale po dokładniejszym obejrzeniu meczu mieli pomysł na grę. Grali ofiarnie, byli dobrze zorganizowani, My staraliśmy się przejąć inicjatywę i wykorzystać nasze atuty, Prowadziliśmy 1-0, ale na początku II połowy Rumunii stworzyli sobie sytuacje, ale my dzięki konsekwentnej grze, z dużym poświęceniem, ale i mądrze, potrafiliśmy wyjść z szybkim atakiem, zwłaszcza w sytuacjach, gdy rywal zaatakuje, Trener Daum doskonale wiedział, co mówi. Jeżeli da się rozwiązać akcję z kontry, czekaliśmy na taką okazję. W pierwszej połowie widać było dobrą organizację w defensywie, po stracie piłki

Widać było fantastyczną koncentrację zawodników. Należą się im brawa za grę na wysokim poziomie do ostatniego gwizdka.Jakie są zmiany w grze reprezentacji Rumunii w porównaniu sprzed okresu Dauma?

- Oczywiście, że nastąpiły zmiany. Widać świetną organizację tej drużyny, Trener Daum jest jednym z najlepszych na świecie, których znam osobiście, Nie dziwi mnie, że organizacja gry umiejętność przejścia z defensywy do ofensywy, duża mobilność bardzo dobrze widoczna. To pierwsza ich porażka.

Do tej pory stracili tylko jedną bramkę. Zagrali dobre spotkanie, to my byliśmy nie do zatrzymania. To co zaplanowaliśmy przed meczem było zrealizowane w stu procentach, By grać na takim poziomie musi być bardzo dobra koncentracja. Nastawienie mentalne jest istotne, ale również realizacja założeń i konsekwencja W poprzednich meczach brakowało jej, Druga połowa z Kazachstanem i Danią są tego przykładem,,

Dobry prognostyk przed następnymi spotkaniami. Grupa jest wyrównana, Ormianie wygrali z Czarnogórą. Wielu ich nie doceniało, a trzeba mieć zawsze szacunek do przeciwnika. My go zawsze mamy, przygotowując się w najlepszy sposób do meczu.

Skąd pomysł na wpuszczenie drugiego napastnika Łukasza Teodorczyka, gdy należało bronić wyniku? "Teo" wypracował drugiego gola.

- Łukasz wywiązał się bardzo dobrze ze swojej roli. Miał określone zadania po wejściu na boisku Przede wszystkim chcieliśmy trochę dodać drużynie świeżej krwi i pozytywnych emocji, które towarzyszyły w ostatnim okresie grze Łukasza. Cały czas udowadniał na treningach, podczas zgrupowania pokazywał, że walczy o miejsce.  Zarówno jego dyspozycja klubowa, gdzie śledziliśmy uważnie jego mecze, z pewnością wpłynęła na to, że plan co do zmian był konkretnie przygotowany. Liczyliśmy, że po jego wejściu będziemy mieć nową energię, by jeszcze bardziej zaatakować. W ważnym momencie wypracował bramkę, współpraca z Robertem była bardzo dobra, ale Łukasz miał również defensywne zadania. Bardzo ciężko pracował. Ta zmiana była bardzo udana.

Czy to jeden z najlepszych meczów kadry za jego kadencji?

Na konferencji przedmeczowej powiedziałem, że będziemy rozgrywać jedno z najlepszych naszych spotkań i tak też się stało. Świetna realizacja założeń, determinacja, poświęcenie, wykorzystanie atutów - dzięki temu odnieśliśmy taki wynik z takim przeciwnikiem, na bardzo trudnym terenie.

Z Bukaresztu Michał Białoński

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL