Reklama

Reklama

Ronald Koeman: Nie ma szans na mecze towarzyskie w czerwcu

Trener piłkarskiej reprezentacji Holandii Ronald Koeman uważa, że zaplanowane na czerwiec mecze towarzyskie nie odbędą się z powodu pandemii koronawirusa, a realnym terminem wznowienia rywalizacji międzynarodowej jest wrzesień i spotkania Ligi Narodów.

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa odwołane zostały mecze towarzyskie zaplanowane na koniec marca. O rok - na 2021 - przełożono też mistrzostwa Europy, które miały się rozpocząć 12 czerwca. Z tego względu anulowano spotkania kontrolne, które uczestnicy turnieju mieli rozegrać tuż przed nim.

Reklama

Holendrzy, grupowi rywale Polaków w drugiej edycji LN, w marcu mieli się zmierzyć z Amerykanami i Hiszpanami, a przed ME zaplanowali sparingi z drużynami Grecji i Walii.

Koeman zaznaczył, że po zmianach w kalendarzu obecnego sezonu w dniach 1-9 czerwca jest zaplanowane "okno reprezentacyjne", ale według niego żadne spotkania w tym okresie się nie odbędą.

- Nie wydaje mi się, że są szanse, aby rozegrać czerwcowe mecze towarzyskie. Najpierw trzeba wznowić rozgrywki ligowe, a dopiero potem myśleć o międzynarodowych - podkreślił.

Były zawodnik m.in. Ajaksu Amsterdam, PSV Eindhoven i Barcelony powiedział, że jego zdaniem drużyny narodowe po raz pierwszy wyjdą na boiska na początku września, kiedy ma wystartować druga edycja Ligi Narodów UEFA.

- To jest już bardziej realne i wydaje mi się, że wszystko zmierza w tym kierunku - wspomniał szkoleniowiec "Pomarańczowych", którzy te rozgrywki mają zainaugurować 9 września meczem na własnym terenie z "Biało-Czerwonymi".

W grupie A LN mają też rywalizować Włochy oraz Bośnia i Hercegowina.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje