Reklama

Reklama

Robert Warzycha: Milik co dotknie piłkę - to gol

- Czy Arkadiusz Milik by nam się przydał teraz w drużynie Górnika? A komu by się nie przydał? Przecież co dotknie piłkę - to jest gol - skomentował dyrektor sportowy zabrzańskiego klubu Robert Warzycha ostatnie wyczyny Milika i reprezentacji Polski.

- Polscy piłkarze w eliminacyjnym meczu z Gruzją (4-0) i towarzyskim ze Szwajcarią (2-2) pokazali charakter i pewność siebie - uważa Warzycha.

- Potrafili wyjść ze stanu 0-1, widać było w ich grze przekonanie, że zdobycie goli jest kwestią czasu - powiedział dyrektor sportowy Górnika Zabrze.

Przypomniał, że Szwajcarzy doprowadzili w końcówce do wyrównania, kiedy rywale grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Michała Żyro.

- Ona była niepotrzebna - stwierdził.

Zauważył dużą rolę, jaką w grze polskiego zespołu odgrywają stałe fragmenty gry - po rzutach wolnych i rożnych padały gole w ostatnich dwóch spotkaniach.

Reklama

- Bardzo dobrze, że trener Adam Nawałka położył na to nacisk, tym bardziej, iż mamy przecież zawodników wysokich, potrafiących wywalczyć o piłkę w polu karnym - powiedział były gracz m.in. Górnika i angielskiego Evertonu.

Przyznał, że jest mile zaskoczony wynikiem Polaków po tegorocznej części eliminacji do mistrzostw Europy 2016 (10 punktów w czterech spotkaniach i fotel lidera grupy).

- Jestem też oczywiście kibicem. Chciałem, by Polacy wygrywali, by reprezentacji szło jak najlepiej. Niewątpliwie przyjemną niespodzianką była wygrana z Niemcami, która dodatkowo dodała wiary w siebie naszym zawodnikom. Mam nadzieję, że w dalszej części eliminacji ta dobra passa będzie kontynuowana - dodał.

W jesiennych meczach kadry regularnie bramki zdobywał napastnik holenderskiego Ajaksu Arkadiusz Milik, który na "szersze wody" wypłynął w Górniku.

- Tacy zawodnicy, aby się rozwijać, muszą grać w coraz lepszych klubach. Cieszymy się, że wspomina się o Górniku. A czy by nam się przydał teraz w drużynie? A komu by się nie przydał? Przecież co dotknie piłkę - to jest gol - skomentował Warzycha.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy