Reklama

Reklama

Robert Lewandowski walczy o koronę króla strzelców eliminacji MŚ

Robert Lewandowski, już tylko korespondencyjnie, walczy o koronę króla strzelców eliminacji mistrzostw świata w Rosji. "Lewy" z 16 golami na koncie jest liderem klasyfikacji, ale dziś szansę na przegonienie Polaka będzie miał Cristiano Ronaldo, który ma na koncie mniej tylko o jedno trafienie.

Najważniejsze są interesy drużyn, ale walka o tytuł najlepszego strzelca eliminacji do przyszłorocznego mundialu również jest bardzo pasjonująca.

Trudno się dziwić, że polscy kibice emocjonują się tą rywalizacją, bo fenomenalnego Cristiana Ronalda na pojedynek, na najwyższym poziomie, wyzwał supersnajper reprezentacji Polski.

"Lewy" już wcześniej - mając na koncie 15 trafień - został najlepszym strzelcem w historii europejskich kwalifikacji do najważniejszych turniejów, licząc mistrzostwa świata oraz Europy. Teraz też wiedzie prym, śrubując niespotykany dotąd dorobek strzelecki, równy 16 golom w eliminacjach.

Reklama

Pojedynek właśnie nabiera ostatnich rumieńców, bo w boju pozostał już tylko Ronaldo. Gwiazdor reprezentacji Portugalii i Realu Madryt przeciwko najgroźniejszym zespołom jest w stanie kilkakrotnie wpisywać się na listę strzelców, więc tym bardziej może się rozstrzelać w dzisiejszym pojedynku (godz. 20.45) ze Szwajcarami.

Tyle że reprezentacja Helwetów wcale nie jest chłopcem do bicia i razem z zespołem z Półwyspu Iberyjskiego stoczy bój o mundial. Więcej, to Portugalczycy muszą odrabiać straty, bowiem przewaga Szwajcarów wynosi trzy punkty. Tyle tylko, że zwycięstwo w dowolnych rozmiarach zapewni promocję na turniej w Rosji Ronaldo i spółce.

Klasyfikacja strzelców eliminacji MŚ 2018 (najlepsza "6")

1. Robert Lewandowski 16 goli

2. Cristiano Ronaldo (Portugalia) 15 goli

3. Romelu Lukaku (Belgia) 10 goli

4. Marcus Berg (Szwecja) 8 goli

4. Christian Eriksen (Dania) 8 goli

4. Andre Silva (Portugalia) 8 goli

Art

Reklama

Reklama

Reklama