Reklama

Reklama

Robert Lewandowski triumfatorem plebiscytu tygodnika "Piłka Nożna"

​Robert Lewandowski, występujący w zespole Bundesligi Borussia Dortmund, został wybrany zawodnikiem 2013 roku w dorocznym plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna". Miano najlepszego szkoleniowca otrzymał opiekujący się do grudnia 2013 r. Legią Warszawa Jan Urban.

W kategorii zawodnik roku obok Lewandowskiego nominowani byli: jego kolega klubowy Jakub Błaszczykowski oraz strzegący bramki Arsenalu Londyn Wojciech Szczęsny

Lewandowski wygrał plebiscyt po raz trzeci z rzędu. Nagrodą specjalną - Człowiek Roku - uhonorowany został prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski.

Statuetki w różnych kategoriach otrzymali:

Piłkarz roku 2013

Robert Lewandowski (Borussia Dortmund)

Reklama

Trener Roku

Jan Urban (do grudnia 2013 trener Legii Warszawa)

Obcokrajowiec Roku

Duszan Kuciak (Legia Warszawa)

Drużyna Roku

Reprezentacja Polski kobiet U-17: mistrzynie Europy

Odkrycie Roku

Dominik Furman (Legia Warszawa, od stycznia 2014 Toulouse)

Ligowiec Roku

Radosław Sobolewski (do lata Wisła Kraków, obecnie Górnik Zabrze)

Pierwszoligowiec Roku

Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama