Reklama

Reklama

Robert Lewandowski: Nie lubię bujać w obłokach

Środowy mecz z Danią w Gdańsku (godz. 20:45, transmisja w TVP 1 i Polsacie Sport) będzie ostatnim sprawdzianem polskich piłkarzy przed spotkaniami eliminacji mistrzostw świata z Czarnogórą i San Marino. Robert Lewandowski uważa, że stanowi też okazję do poprawy humorów po remisie w Kiszyniowie z Mołdawią.

"Atmosfera w reprezentacji po zremisowanym w czerwcu 1-1 wyjazdowym meczu eliminacji mistrzostw świata w Kiszyniowie z Mołdawią nie była najlepsza. Musimy pozbierać się po tym kiepskim występie, a najlepszym sposobem będzie właśnie wygraną z Danią. W ten sposób nie tylko poprawimy sobie humory, ale przystąpimy również do kolejnych wrześniowych meczów z Czarnogórą i San Marino dodatkowo podbudowani" - zaznaczył Lewandowski.

25-letni napastnik przekonywał, że polska reprezentacja nie straciła szans na awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Brazylii.

Reklama

"Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Scenariuszy w naszej grupie jest wiele, niemniej ja za bardzo nie lubię bujać w obłokach, tylko staram się twardo stąpać po ziemi. Nie chcę wybiegać za bardzo w przyszłość i zastanawiać się, co będzie w kolejnych meczach, bo teraz najważniejsze jest dla nas spotkanie z Danią" - przyznał.

Piłkarz Borussii Dortmund uważa, że środowy mecz na PGE Arenie Gdańsk będzie znakomitym przetarciem przed czekającymi Polskę we wrześniu spotkaniami kwalifikacji MŚ.

"Dania to bardzo dobry zespół i mam nadzieję, że właśnie dzięki tej konfrontacji odpowiednio przygotujemy się do kolejnych meczów eliminacyjnych. W Gdańsku liczymy nie tylko na udany występ, ale także na zwycięstwo" - podkreślił.

Polski napastnik zapewnił, że wszystkie sporne kwestie dotyczące zarówno PZPN, jak i jego gry w niemieckim klubie zostały już wyjaśnione.

"Pewne sprawy zostały w mediach przejaskrawione i niewłaściwie przedstawione. Czasami niektóre sytuacje się nawarstwiają, niemniej obecnie nie ma żadnego nieporozumienia czy też konfliktu, bo wszystko zostało wyjaśnione. Teraz koncentruję się na tym, aby grać jak najlepiej i strzelać jak najwięcej goli zarówno dla Borussii, jak i reprezentacji Polski" - podsumował Lewandowski.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Dania!

Relację z meczu można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy