Reklama

Reklama

Robert Lewandowski: Na pewno nie będziemy się bronić

Robert Lewandowski jest pewien, że w sobotę czeka nas wielki mecz. - Spotkania z Niemcami od zawsze dostarczały ogromnych emocji. Do tego dla mnie też będzie to wyjątkowy mecz. Zagram przeciwko kolegom, z którymi spędziłem piękne chwile i odnosiłem wielkie sukcesy - powiedział napastnik Bayernu Monachium na wtorkowej konferencji prasowej.

Kto wygra: Polska czy Niemcy?

Reklama

O podpowiedziach dla trenera

Robert Lewandowski: - Znam wielu piłkarzy, z którymi przyjdzie nam zagrać w sobotę. Ze sporą częścią grałem w Bayernie i Borussii, ale kojarzę też zawodników z boisk Bundesligi. To na pewno jest spory kapitał, ale na razie nie rozmawiałem na ten temat z trenerem. Jeśli poprosi mnie o pomoc to służę radą. Nie można jednak zapominać, że nasza kadra też ma sztab ludzi do analizowania gry rywali, a często jest tak, że z boku widać dużo więcej niż z murawy.

O słabych stronach Niemców

- Niektórzy mówią, że obrona, ale ja nie zamierzam się wypowiadać na ten temat. Niemcy to tylko ludzie i można znaleźć w nich słabe punkty. Sztuką będzie je wykorzystać. Na pewno po naszej stronie będzie ogromna motywacja i pełen stadion kibiców. Jeśli dołożymy do tego konsekwencję w grze, to jesteśmy w stanie powalczyć o zwycięstwo.

O pewności siebie rywali

- Na pewno mają wielką pewność siebie, bo każdy zawodnik czuje się inaczej, jak jest mistrzem. My spróbujemy to wykorzystać. Rozmawiałem z kolegami z Bayernu na temat tego meczu. Żartowaliśmy parę razy. Śmiali się, że remis biorą w ciemno (śmiech). Może nas zlekceważą? Kto wie, ważne, żebyśmy koncentrowali się na sobie. Idziemy w dobrym kierunku i chciałbym, żeby ten mecz dał nam wielkiego kopa.

O naszej taktyce

- Na pewno będzie ważne, żebyśmy podeszli do meczu z chłodną głową. Nie sądzę, aby trener nastawił nas tylko na bronienie, bo nie jesteśmy tego typu zespołem, który potrafi kopać piłkę po autach. Ja też czułbym się dużo gorzej, gdybym cały czas musiał orać w defensywie.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Niemcy! Początek w sobotę o 20.45

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Notował Krzysztof Oliwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje