Reklama

Reklama

Reprezentant Polski niezastąpiony w Premier League. Zabrakło 40 minut

Maty Cash wystąpił we wszystkich meczach Aston Villi w tym sezonie. Żaden inny zawodnik z pola nie spędził więcej minut od reprezentanta Polski.

Angielska ekstraklasa jest wymagają pod względem kondycyjnym. Do rozegrania jest 38 kolejek i nie ma przerwy zimowej. Do tego jeszcze dochodzą mecze Pucharu Anglii, Puchary Ligi i w przypadku części klubów europejskie puchary. Zawodnik musi być więc cały czas w formie.

Trzech bramkarzy i Cash

W tym sezonie Premier League we wszystkich 38 spotkaniach wystąpiło tylko pięciu zawodników. Trzech z nich to bramkarze - David De Gea (Manchester United) i Hugo Lloris (Tottenham) zaliczyli komplet minut (3420). Illanowi Meslierowi (Leeds) zabrakło 35 minut - w jednym meczu zszedł z powodu kontuzji.

Reklama

Czwarty w liczbie rozegranych minut jest Cash. W tej statystyce to też pierwszy zawodnik z pola. Na boisku spędził 3380 minut. Do kompletu zabrakło wiec 40. Menedżer Stevan Gerrard trzy razy zmienił Polaka - w meczach z Evertonem, Wolverhampton i Watfordem.

3798 minut Casha

Ostatnim zawodnikiem, który wystąpił we wszystkich spotkaniach Premier League jest stoper Wolverhampton - Conor Coady. Jemu do kompletu minut zabrakło 57 minut. Wysoko w tej statystyce (na szóstym miejscu) jest też Łukasz Fabianski. Bramkarz West Ham United nie wystąpił tylko raz - z Manchesterem United. W 37. spotkaniach na boisko spędził 3330 minuty. W pierwszej setce jest jeszcze Jan Bednarek - 31 meczów i 2631 minut na boisku.

Cash poza meczami w lidze, zagrał jeszcze po spotkaniu w Pucharze Ligi i Pucharze Anglii, a także cztery spotkania w reprezentacji Polski. W sumie to 3798 minut na boisku.

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL