Reklama

Reklama

​Reprezentanci Polski wspierają piłkarzy amp-futbolu. ME na Cracovii

Z telewizora pozdrawiał ich Kamil Grosicki, kciuki trzyma Łukasz Fabiański, a mistrzostwa Europy będzie promował Robert Lewandowski. W sobotę i niedzielę w Krakowie kolejny punkt przygotowań reprezentacji amp-futbolu do przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu, które odbędą się na stadionie Cracovii.

Ich mecze oglądają już nie tylko tysiące kibiców, ale też reprezentanci Polski. I to nawet podczas zgrupowań przed ważnymi meczami eliminacji mistrzostw Europy.

- Kibicujcie naszym, ja w internecie na pewno będę oglądał ich najbliższe spotkania - zapewnia Kamil Grosicki, reprezentant Polski na filmie specjalnie przygotowanym przed sparingami z Irlandią.

Rozegrane zostaną one już w sobotę (godz. 19) i niedzielę (godz. 10) na stadionie Prądniczanki Kraków, który właśnie przeszedł gruntowną przebudowę. 

- Liczę, że trybuny wypełnią się do ostatniego miejsca. Mogę zapewnić, że moi zawodnicy nie zmarnują żadnej z 50 minut spędzonych na boisku. Będzie walka i determinacja - zapowiada Marek Dragosz, trener reprezentacji AMP Futbolu, na co dzień mieszkający w Krakowie.

Reklama

Kraków zorganizuje mundial?

To właśnie nazwa tego miasta w najbliższych miesiącach będzie najczęściej przewijała się w kontekście niepełnosprawnych piłkarzy. Wszystko dlatego, że to pod Wawelem w przyszłym roku zostaną rozegrane mistrzostwa Europy.

- Po transmisjach widać, że w Polsce mamy boom na AMP Futbol. Często zainteresowanie naszą dyscypliną sportu jest większe niż niektórymi dyscyplinami sportów uprawianych przez osoby pełnosprawne. Jest jednak jeszcze pole do zrobienia czegoś większego, czyli zorganizowanie mistrzostw świata - podkreśla Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska.

Wygląda na to, że Kraków chciałby zostać domem polskiego Amp Futoblu, ponieważ już złożył aplikację na zorganizowanie mundialu. 

- Liczę, że mistrzostwami Europy możemy wiele wygrać i staną się one naszym atutem w staraniach o mistrzostwa świata - mówi Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rozwoju kultury fizycznej.

Zagra też Kmiecik, Probierz, Głowacki

Promować przyszłoroczny krakowski turniej mają: Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, a także trener Henryk Kasperczak. Tymczasem już w sobotę (godz. 18) inni znani zawodnicy w świecie polskiej piłki zagrają w meczu gwiazd i przyjaciół Amp Futbolu. Udział zapowiedzieli m.in. Kazimierz Kmiecik, Michał Probierz, Arkadiusz Głowacki i Mariusz Jop.

Godzinę później, także na stadionie Prądniczanki, niepełnosprawni sportowcy zmierzą się z Irlandczykami (rewanż w niedzielę o godz. 10).

- Jesteśmy w stanie wysoko ich pokonać. Zapowiada się mecz walki, nie obędzie się bez fauli. Oni nie odpuszczają nawet centymetra, zawsze walczą do końca. To będą ciekawe mecze - zapewnia  Krystian Kapłon, jeden z zawodników reprezentacji AMP Futbolu.

Piotr Jawor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje