Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski U-21. Maciej Stolarczyk następcą Czesława Michniewicza na stanowisku selekcjonera

Znamy już następcę Czesława Michniewicza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21. Został nim Maciej Stolarczyk, który do tej pory opiekował się kadrą U-17.

Czesław Michniewicz rozstał się z polską "młodzieżówką" po zremisowanym 1-1 starciu z Bułgarią i teraz skupi się jedynie na pracy w Legii Warszawa.

Przejmujący po nim schedę Maciej Stolarczyk zadebiutuje jako selekcjoner kadry U-21 17 listopada, w wieńczącym eliminacje do mistrzostw Europy starciu z Łotwą.

Remis w meczu z Bułgarami sprawił, że Biało-Czerwoni znaleźli się w trudnym położeniu - stracili szanse na pierwsze miejsce w grupie, a by awansować z drugiego, muszą liczyć na pomyślne wyniki w pozostałych grupach.

Reklama

Stolarczyk dał się dobrze poznać polskim kibicom w roli szkoleniowca podczas pracy w Wiśle Kraków, którą prowadził od czerwca 2018 roku do listopada 2019 roku. To za jego czasów "Biała Gwiazda" przechodziła przez największy kryzys, lecz w tych trudnych warunkach potrafił zjednoczyć szatnię. Pracę stracił jednak po siedmiu kolejnych ligowych porażkach. Ogółem ekipę ze stadionu przy ulicy Reymonta poprowadził w 54 meczach, notując 17 zwycięstw, dziewięć remisów i 28 porażek.

Przed podpisaniem umowy z Wisłą zbierał doświadczenie w Pogoni Szczecin, gdzie pracował jako szkoleniowiec, asystent trenera oraz dyrektor sportowy. Zaliczył także krótki epizod w kadrze U-20.

W lutym tego roku PZPN mianował Stolarczyka selekcjonerem reprezentacji do lat 19. W czerwcu centrala poinformowała jednak o zmianach szkoleniowców wśród kard młodzieżowych. Dotknęły one także Stolarczyka, który został przydzielony do drużyny U-17.

Od dziś odpowiadać będzie za losy ekipy do lat 21.

TB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy