Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Tomasz Łapiński: Ciężko wyciągać wnioski z samych powołań odnośnie ustawienia

Na pierwsze zgrupowanie Paulo Sousa powołał ośmiu obrońców. Większość z nich grała lub gra w ustawieniu z dwoma obrońcami. Czy selekcjoner zdecyduje się na taki wariant już w meczu z Węgrami? – To trochę wróżenie z fusów – mówi Interii były reprezentacyjny obrońca Tomasz Łapiński.

Praktycznie wszyscy obrońcy powołani przez Paula Sousę mieli do czynienia z grą w systemie z trójką obrońców. I nie były to występy incydentalne.

Kamil Glik przez trzy pełne sezony grał w takim ustawieniu w Torino. Jan Bednarek też miał do czynienia z tym systemem w Southampton, a ostatnio występuje na prawej obronie, co zwiększa pole manewru w kadrze. Paweł Dawidowicz i Michał Helik bardzo dobrze prezentują się na środku trzyosobowych bloków obronnych w Hellasie Werona i Barnsley.

W Crotone na lewej stronie zachwyca Arkadiusz Reca. Na wahadłach potrafią też grać Bartosz Bereszyński i Maciej Rybus. Kamil Piątkowski gra w Rakowie Częstochowa, a Marek Papszun też chętnie korzysta z wariantu gry na trzech stoperów. Czy z takiej możliwości skorzysta również Paulo Sousa?

Reklama

Ostrożna prognoza Łapińskiego

Ostrożny w tej kwestii jest srebrny medalista z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku Tomasz Łapiński. Były reprezentant Polski jest ostrożny w forowaniu wyroków i podkreśla, że przed pierwszym meczem ciężko prognozować, na jaki wariant zdecyduje się selekcjoner.

- Można się sugerować powołaniami, ale i tak bardzo ciężko wytypować, jakim systemem będzie grała kadra - mówi Łapiński w rozmowie z Interią.

- To trochę wróżenie z fusów. Ciężko wyciągać wnioski z samych powołań odnośnie ustawienia. Ja byłbym ostrożny - dodał.

Łapiński dodał też, że na decyzję selekcjonera odnośnie ustawienia mogą wpłynąć sprawy personalne. Przytoczył przykład Arkadiusza Recy, który w ostatnim meczu ligowym doznał kontuzji. Wygląda na to, że to niegroźny uraz i będzie mógł zagrać z Węgrami. 25 marca, właśnie tym meczem Paulo Sousa zadebiutuje w roli selekcjonera reprezentacji Polski.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje