Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Selekcjoner Jerzy Brzęczek ogłosił kadrę na mecz z Włochami

Bez Łukasza Piszczka, który zrezygnował z kadry, bez Kamila Grosickiego, za to z Jakubem Błaszczykowskim, dla którego ostatnio zabrakło miejsca w składzie VFL Wolfsburg - selekcjoner Orłów Jerzy Brzęczek powołał kadrę na mecz Ligi Narodów z Włochami, jaki rozegramy w Bolonii 7 września.

Selekcjoner Brzęczek powołał czterech debiutantów, z których usług nigdy nie korzystał jego poprzednik Adam Nawałka. Są to: Adam Dźwigała z Wisły Płock, Rafał Pietrzak z Wisły Kraków, Arkadiusz Reca z Atalanty Bergamo i Damian Szymański z płockiej Wisły.

Po czterech latach przerwy do kadry wraca rozgrywający Mateusz Klich, który robi furorę na zapleczu angielskiej ekstraklasy, w liderującym Leeds United.

Reklama

Spośród kadry z MŚ w Rosji brakuje nie tylko Piszczka i "Grosika", który jest na etapie zmiany klubu: z Hull City wynosi się najpewniej do ligi greckiej, ale też: Bartosza Białkowskiego, Michała Pazdana, Artura Jędrzejczyka, Thiago Cionka, Dawida Kownackiego, Sławomira Peszki i Łukasza Teodorczyka.

Brzęczek postawił też na ośmiu piłkarzy, których powoływał Nawałka, choć nie zabrał ich na mundial do Rosji: Skorupskiego, Kamińskiego, Kędziorę, Frankowskiego, Kądziora, Makuszewskiego, Romanczuka i Piątka.

Najbardziej zawiedziony może się czuć Kamil Grosicki, który był jednym z liderów kadry Nawałki, jego rajdy lewym skrzydłem były mocną bronią "Biało-Czerwonych". 

Siedmiu na 27 powołanych to piłkarze Lotto Ekstraklasy.

Już 7 września w Bolonii reprezentacja Polski zmierzy się z Włochami, w ramach Ligi Narodów. Cztery dni później Orły zmierzą się towarzysko z Irlandią, we Wrocławiu. Zgrupowanie reprezentacji zacznie się już 3 września.Pierwsze powołania Jerzego Brzęczka


Bramkarze:
Łukasz Fabiański, 
Łukasz, Skorupski
Wojciech Szczęsny

Obrońcy:
Jan Bednarek
Bartosz Bereszyński
Adam Dźwigała
Kamil Glik
Marcin Kamiński
Tomasz Kędziora
Rafał Pietrzak
Arkadiusz Reca
Maciej Rybus

Pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski
Przemysław Frankowski
Jacek Góralski
Damian Kądzior
Mateusz Klich
Grzegorz Krychowiak
Rafał Kurzawa
Karol Linetty
Maciej Makuszewski
Taras Romanczuk
Damian Szymański
Piotr Zieliński

Napastnicy:
Robert Lewandowski
Arkadiusz Milik 
Krzysztof Piątek

MiBi, RP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje