Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Robert Lewandowski: Chcemy pokazać, że nadal jesteśmy drużyną

- Każdy mecz reprezentacyjny jest czymś ważnym i wyjątkowym. Gra z orzełkiem na piersi jest wyzwaniem, bo wiemy o co gramy i dla kogo - powiedział kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. "Biało-Czerwoni" pod wodzą nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka rozpoczęli zgrupowanie przed meczami z Włochami i Irlandią.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Włochy - Polska!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Po nieudanym mundialu w Rosji Brzęczek zastąpił na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę. W jego kadrze znalazło się wielu zawodników, którzy do tej pory stanowili trzon, ale są też nowe twarze.

- Myślę, że na temat mundialu już się wypowiedziałem. Jeśli byśmy nie awansowali na mistrzostwa świata, to pewnie musielibyśmy zaczynać wszystko od początku. Mundial nam nie wyszedł. Zmiany są potrzebne. Jakie będą to zmiany, to zadecyduje sam trener. Jesteśmy w stanie wrócić na zwycięską ścieżkę - podkreślił Lewandowski, który nadal będzie kapitanem Orłów.

"Lewy" obiecał, że pomoże debiutantom zaaklimatyzować się w reprezentacji. - Wiadomo, że jak ktoś nowy się pojawia, to trema jest. Trochę otuchy każdemu się przyda i postaram się to zrobić jako kapitan. Na pewno świeża krew zawsze jest potrzebna. Mam nadzieję, że debiutanci będą się dobrze czuli w tej reprezentacji - zaznaczył napastnik Bayernu Monachium.

Brzęczek w roli selekcjonera zadebiutuje w najbliższy piątek. W Bolonii Polacy zagrają z Włochami w ramach nowych rozgrywek pod szyldem UEFA Lidze Narodów. Cztery dni później "Biało-Czerwonych" czeka towarzyski mecz z Irlandią we Wrocławiu.

- Podejdziemy do tego meczu, jak do każdego reprezentacyjnego. Liga Narodów się dopiero zaczyna i mam nadzieję, że będziemy w niej grali jak najdłużej. Włochy to silny przeciwnik, który trochę meczów towarzyskich już rozegrał. Będziemy chcieli pokazać, że nadal jesteśmy drużyną. Będziemy chcieli walczyć o zwycięstwa, punkty. Każdy mecz reprezentacyjny jest czymś ważnym i wyjątkowym. Gra z orzełkiem na piersi jest wyzwaniem, bo wiemy o co gramy i dla kogo - mówił Lewandowski.

- Co jakiś czas zmiany następują. Każdy trener ma swoje założenia. Dla nas jako piłkarzy najważniejsze jest to, jak gramy w piłkę. Pewnie za jakiś czas będę mógł dopiero powiedzieć, co się zmieniło - dodał.

Reklama


W poniedziałek PZPN opublikował raport sztabu Adama Nawałki po klęsce na mundialu w Rosji. "Lewy" nie chciał się do niego odnieść. - Raportu nie widziałem. Nie wiem, co w nim jest i dlatego nie chciałbym tego komentować - stwierdził krótko.

Reprezentacja Polski będzie trenowała na boiskach KS ZWAR i Polonii Warszawa, a w czwartek o godz. 11.00 wyleci do Bolonii. Od soboty "Biało-Czerwoni" przebywać będą we Wrocławiu, gdzie 11 września rozegrają towarzyskie spotkanie z Irlandią.

RK

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL