Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Robert Lewandowski był zaskoczony zwolnieniem Jerzego Brzęczka

Robert Lewandowski w rozmowie z "Piłką Nożną" zabrał głos na temat zmiany selekcjonera reprezentacji Polski. Jak przyznał, był zaskoczony decyzją Zbigniewa Bońka.

Jerzy Brzęczek został zwolniony niespodziewanie. Kibic dyskutowali na ten temat w czasie jesiennych spotkań reprezentacji, ale jeszcze w listopadzie prezes Zbigniew Boniek nie wysyłał żadnych sygnałów, sugerujących, że posada selekcjonera jest zagrożona.

Reklama

Tym większą sensacją było zwolnienie Brzęczka w styczniu. Boniek postawił na Portugalczyka Paulo Sousę, przed którym bardzo ważny rok - już w marcu rozpoczną się eliminacje mistrzostw świata, a w czerwcu i lipcu czekają nas mistrzostwa Europy.

Lewandowski w rozmowie z "Piłką Nożną" został zapytany, czy zaskoczyła go ta decyzja.

- Tak. Byłem akurat po treningu, gdy dotarła do mnie ta informacja. Wcześniej nic nie wiedziałem. Zadzwoniłem do prezesa, aby zapytać, co się wydarzyło. Zbigniew Boniek przedstawił mi sytuację. Tyle - odpowiedział kapitan reprezentacji Polski.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Napastnik Bayernu Monachium ujawnił też, że już od listopada umawiał się na spotkanie z Jerzym Brzęczkiem. Ostatecznie do niego nie doszło. Odniósł się też do swoich relacji z trenerem.

- Znam swoją rolę, pewnej granicy nie chcę przekraczać. Starałem się wspierać trenera. Po listopadowych meczach widziałem, co dzieje się w mediach, nie zmierzało to w dobrym kierunku, wykonałem telefon do selekcjonera. Zapewniłem go, że może na mnie liczyć. Rozmawialiśmy także o tym, iż jako drużyna mamy sporo rzeczy do poprawy w kwestiach gry czy funkcjonowania - powiedział Lewandowski.

"Lewy" skomentował też aferę, która miała miejsce po meczu z Włochami. Jak stwierdził, znaczenie jego długiego milczenia zostało wyolbrzymione.

Wiadomo już, że nowy selekcjoner Paulo Sousa spotkał się w Monachium z Lewandowskim. W ostatnich dniach odbyło się także spotkanie on-line, w którym trener przedstawił większej grupie reprezentantów swój pomysł na funkcjonowanie kadry.

WG

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Jerzy Brzęczek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje