Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Radosław Gilewicz: Czekamy na Jerzego Brzęczka, ale mamy również inne rozwiązanie

Reprezentacja Polski czeka na Jerzego Brzęczka, są jednak rozwiązania na wypadek, gdyby selekcjoner nie mógł dołączyć do kadry. Na zgrupowaniu w Sopocie nie ma zakażonego koronawirusem Piotra Zielińskiego, w kwarantannie przebywa natomiast Wojciech Szczęsny. Pierwszym rywalem "Biało-Czerwonych" będzie Finlandia, z którą towarzysko zagramy w środę w Gdańsku. Początek o 20.45.

- Piotrek przechodzi bezobjawowo, jest w początkowej fazie choroby, miejmy nadzieję, że będzie ona przebiegać szybko i szybko do nas dołączy - powiedział Radosław Gilewicz, który w zastępstwie Brzęczka odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Reklama

- Selekcjoner przeszedł dzisiaj badania, jeśli wynik będzie negatywny, to dołączy do nas - stwierdził były napastnik reprezentacji Polski.

- Mamy również inne rozwiązanie, w przypadku, gdyby trener jednak nie dojechał, ale na razie o tym nie rozmawiamy - dodał.

- Do protokołu meczowego należy wpisać dwa nazwiska, osób posiadających licencje, w przypadku braku Brzęczka będą to - Radosław Gilewicz i Tomasz Mazurkiewicz - wypowiedź Gilewicza uzupełnił Jakub Kwiatkowski, rzecznik reprezentacji Polski.

Jak będzie wyglądała sprawa z wymogami sanitarnymi w stosunku do reszty kadrowiczów?

- Dzisiaj wieczorem przejdziemy badanie przed meczem z Finlandią, kolejne badania zostaną przeprowadzone w piątek i poniedziałek - mówił Kwiatkowski.

Oprócz Zielińskiego na zgrupowaniu w Sopocie nie ma na razie Wojciecha Szczęsnego, w którego klubie były przypadki koronawirusa.

- Do środy piłkarze Juventusu są na kwarantannie. Jedyna możliwość jest więc, że dojedzie do nas w czwartek. Od dłuższego czasu było jednak wiadomo, że w Finlandią zagra inny bramkarz - powiedział Gilewicz.

Inaczej sprawa wygląda z Arkadiuszem Milkiem, a więc kolegą klubowym Zielińskiego, który jest już w Sopocie.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL