Reklama

Reklama

​Reprezentacja Polski: Piszczek zrezygnował. Boniek komentuje

- Łukasz przez lata pokazywał charakter prawdziwego wojownika - tak prezes PZPN-u Zbigniew Boniek skomentował decyzję piłkarza Borussii Dortmund, Łukasza Piszczka, o rezygnacji z gry w reprezentacji Polski. W kadrze Piszczek rozegrał 65 meczów i zdobył trzy bramki.

33-letni Piszczek poinformował dziś w mediach społecznościowych o swojej decyzji dotyczącej zakończenia występów w kadrze "Biało-Czerwonych".

- Łukasz przez lata pokazywał charakter prawdziwego wojownika, będąc bardzo ważnym piłkarzem reprezentacji. Szkoda, że ten etap się kończy, ale tak już jest w futbolu - powiedział Boniek na "Łączy nas piłka".

- Dziękujemy Łukaszowi za wszystko, co nam dał, występując z Orłem na piersi - dodał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Kto wie, może niedługo spotkamy się z Łukaszem na ławce trenerskiej - stwierdził Boniek. Piszczek nie ukrywa, że po zakończeniu piłkarskiej kariery chce zostać szkoleniowcem.

Reklama

Piszczek zadebiutował w reprezentacji w 2007 roku. Powołał go holenderski selekcjoner Leo Beenhakker. Rok później znalazł się w ostatniej chwili w kadrze na mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii i wystąpił w pierwszym meczu z Niemcami (0-2) - wszedł na boisko w drugiej połowie.

Piszczek wystąpił również na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie i cztery lata później we Francji, gdzie Polacy dotarli do ćwierćfinału. Na tegorocznym mundialu w Rosji wziął udział w dwóch spotkaniach, a podopieczni Adama Nawałki odpadli w fazie grupowej.

WS

Reklama

Reklama

Reklama