Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Paweł Wojtala: Bardzo dobrze, że młodzi napierają

W meczu z Włochami nie będzie mógł zagrać Jan Bednarek. Na środku obrony zagrać może więc Paweł Bochniewicz lub Sebastian Walukiewicz. - Lepszą alternatywą wydaje się Walukiewicz. Gra w lepszej lidze. Jest dłużej za granicą i wywalczył pewne miejsce w składzie – prognozuje były reprezentant Polski Paweł Wojtala. Ekspert Polsatu Sport zwraca też uwagę, że do kadry przebija się coraz więcej młodych zawodników.

W meczach Ligi Narodów z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną Jan Bednarek oglądał żółte kartki. Dlatego w niedzielnym meczu z Włochami musi pauzować. Zastąpić go może Paweł Bochniewicz lub Sebastian Walukiewicz.

Reklama

Na zgrupowaniu był jeszcze Artur Jędrzejczyk, ale musiał je opuścić z powodów zdrowotnych. W odwodzie zostaje więc dwóch nieogranych w kadrze zawodników. Obaj bowiem rozegrali jedynie po 45 minut przeciwko Finlandii.

Jerzy Brzęczek stanie więc przed trudnym wyborem. Kogo na środku obrony w meczu z Włochami widzi z kolei były reprezentant Polski Paweł Wojtala?

- Nie da się ze stuprocentową pewnością stwierdzić, kto z tej dwójki zagra. Lepszą alternatywą wydaje się Walukiewicz. Gra w lepszej lidze. Jest dłużej za granicą, a Bochniewicz odszedł dopiero niedawno. Dodatkowo obrońca Cagliari wywalczył pewne miejsce w składzie. Pamiętajmy jednak, że trener widzi na treningach i to on decyduje - mówi Interii Wojtala.

- Bednarek ma swoją markę. Raczej wróci do składu na kolejne mecz. Oczywiście wiele zależy od postawy w klubie. Piłka szybko się zmienia. Docelowo, w dłuższej perspektywie Bochniewicz i Walukiewicz zastąpią Kamila Glika. To wokół nich oraz Bednarka będziemy budować środek obrony - dodaje prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Zestawienie środka obrony to nie jedyny problem Jerzego Brzęczka. Selekcjoner musi też znaleźć piłkarza, który w środku pola zastąpi Piotra Zielińskiego. Alternatyw jest kilka.

- Moder prezentuje ostatnio dobrą formę. Fajnie się pokazał. Złapał też minuty w Lidze Narodów. W odwodzie jest jednak Góralski, pewne miejsce ma Krychowiak. Klich w klubie gra wyżej niż w reprezentacji. W meczu z Finlandią dobrze zagrał też Linetty - wylicza były reprezentant Polski.

12-krotny reprezentant Polski zwraca też uwagę, że do kadry wchodzi sporo młodych zawodników. . To nie tylko Walukiewicz, czy Moder. Dobrze prezentują się też Michał Karbownik, czy Kamil Jóźwiak. Po mistrzostwach Europy ci zawodnicy mogą stać się ważnymi ogniwami kadry.

- Bardzo dobrze, że młodzi napierają. Nikt łatwo nie zrezygnuje z reprezentacji. Im więcej alternatyw, tym lepiej. Zobaczymy, czy starsi zawodnicy będą chcieli odejść. Jest za dużo zmiennych, żeby teraz wyrokować, co się wydarzy - kończy Wojtala.

Michał Przybycień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje