Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Paulo Sousa w Polsce. Spotkał się ze Zbigniewem Bońkiem

Najpierw Monachium, potem Warszawa. Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa, po wczorajszym spotkaniu z Robertem Lewandowskim, w nocy przyleciał do Polski. Dziś spotkał się z prezesem PZPN-u Zbigniewem Bońkiem.

Ogłoszony niemal tydzień temu nowym szkoleniowcem "Biało-Czerwonych" Portugalczyk szybko stawił się w naszym kraju, po drodze odwiedzając kapitana reprezentacji Polski.

Reklama

O rozmowie Roberta Lewandowskiego i Paulo Sousy w Monachium informowaliśmy wczoraj.

Nowy selekcjoner spotkał się już dzisiaj z Bońkiem. Do omówienia jest wiele spraw między szkoleniowcem a związkiem. Sousa pochwalił się w mediach społecznościowych zdjęciem ze spotkania i jak napisał, ma nadzieję na "wiele zwycięstw w jego nowym wyzwaniu". Selekcjoner podziękował też Bońkowi za okazane zaufanie.

Sousa ma zostać w naszym kraju kilka dni. Jak w ubiegłym tygodniu zapowiadał prezes PZPN-u, zorganizowana zostanie prezentacja i konferencja prasowa nowego szkoleniowca, prawdopodobnie w czwartek lub piątek.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Wczoraj po spotkaniu z "Lewym" portugalski trener, z przesiadką we Frankfurcie, przyleciał do Polski i przed północą zameldował się w Warszawie - podawał "Super Express".

Z lotniska odebrali go przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej, m.in. rzecznik Jakub Kwiatkowski.

W czwartek Paulo Sousa z Warszawy połączy się też z inną wirtualną konferencją, organizowaną w podlizbońskim Cascais we współpracy z Włoską Federacją Piłki Nożnej. Będzie ona dotyczyła rozwijanego z inicjatywy papieża projektu wychowawczo-edukacyjnego Scholas, służącego wsparciu dzieci i młodzieży. Franciszek jeszcze jako arcybiskup Buenos Aires rozwijał ten projekt wśród potrzebujących wsparcia młodych Argentyńczyków. Sousa od kilku lat jest honorowym ambasadorem projektu fundacji Scholas.

WS

Dowiedz się więcej na temat: Paulo Sousa | reprezentacja Polski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama