Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski osłabiona. Trzeba wycofać jedną z największych gwiazd

Katarzyna Kiedrzynek, bramkarka reprezentacji Polski i jedna z największych gwiazd piłki nożnej kobiet na świecie, nie weźmie udziału w meczach Polski z Armenią i Belgią w walce o mistrzostwa świata. Poza nią wycofane zostały także trzy inne zawodniczki.

Mistrzostwa świata kobiet odbędą się w 2023 roku w Australii i na Nowej Zelandii. Polska reprezentacja w piątek rozpoczyna walkę o pierwszy w dziejach awans. Niestety, rozpoczyna poważnie osłabiona.

Reprezentacja Polski. Kontuzja Katarzyny Kiedrzynek

Z powodu kontuzji trzeba było wycofać cztery zawodniczki, w tym naszą największą gwiazdę Katarzynę Kiedrzynek z VfL Wolfsburg. Poza nią wypadły: Karolina Klabis (AZS UJ Kraków), Klaudia Jedlińska (UKS SMS Łódź) i Jolanta Siwińska (Górnik Łęczna).

W ich miejsce Nina Patalon powołała Annę Szymańską (Czarni Sosnowiec), Annę Palińską (Górnik Łęczna), Katarzynę Konat (UKS SMS Łódź) oraz Klaudię Maciążkę (GKS Katowice).

Reklama


W piątek reprezentacja Polski kobiet podejmie w Gdańsku zespół Belgii, a we wtorek 21 września zagra w Erywaniu z Armenią. Poza nimi w grupie są także: Norwegia, Albania i Kosowo. Awans zdobywa zwycięzca grupy, a drugi zespół zagra baraże.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje