Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski: Ogromne spadki wartości Lewandowskiego i spółki

Wartość czołowych pięciu polskich piłkarzy, grających w ligach zagranicznych, w wyniku pandemii spadła o około 25 proc., z niemal 245 mln euro do ponad 180 mln euro - podała firma KPMG. W przypadku Roberta Lewandowskiego to mniej o 19-23 proc.

KPMG Football Benchmark, analizując wartości lig europejskich, przyjrzało się m.in. wartości pięciu polskich najcenniejszych zawodników, którzy na co dzień reprezentują barwy klubów w ligach zagranicznych.

Reklama

W opublikowanej we wtorek analizie firmy doradczej KPMG Football Benchmark poinformowano, że najcenniejszym polskim piłkarzem jest Robert Lewandowski, grający w Bayernie Monachium, który został wyceniony na ponad 88 mln euro w lutym 2020 r. Plasowało go na początku trzeciej dziesiątki najdroższych zawodników grających w piłkę nożną w Europie.

Ze względu na fakt, że jego kontrakt pozostaje ważny jeszcze przez trzy lata, odnotowany spadek wartości wyniósł - w zależności od scenariusza - od 19 proc. do 23 proc., czyli 68-72 mln euro. Robert Lewandowski znalazł się na piątym miejscu w Bundeslidze i był najcenniejszym graczem w swoim klubie.

Wojciech Szczęsny, podstawowy bramkarz Juventusu Turyn, był drugim najcenniejszym polskim piłkarzem, jednak jego wartość spadła znacząco z 52 mln do 34-40 mln euro, czyli o 24-35 proc. Pozostaje on jednym z najcenniejszych bramkarzy lig europejskich, zajmując ósme miejsce w tym rankingu.

Dowiedz się więcej na temat: Robert Lewandowski | Piotr Zieliński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama