Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Niemiec Sonny Kittel chce grać dla Polski!

Reprezentacja Polski potrzebuje kreatywności w drugiej linii. Jakość w tym elemencie mógłby zapewnić Sonny Kittel. Piłkarz HSV Hamburg jest otwarty na grę w biało-czerwonych barwach i ma już polski paszport.

26-latek urodził się w Niemczech, ale jego rodzice i dziadkowie mieszkali na Śląsku. W latach 80-tych zdecydowali się na emigrację. Kittel grał w młodzieżowych kadrach Niemiec do lat 17, 18 i 20. Nie ma jednak szansy na grę w dorosłej reprezentacji. Z jego usług mógłby skorzystać za to Jerzy Brzęczek.

Piłkarz HSV niedawno odebrał polski paszport, więc nie ma żadnych formalnych przeszkód, by nie mógł grać w naszych barwach.

 - Moja rodzina pochodzi z Polski i czasami rozmawiam z krewnymi w mieszance niemieckiego i polskiego. To zdecydowanie część mnie, mam też polski paszport. Myślałem o graniu dla Polski i wciąż jest to możliwe, ale jak dotąd nie było żadnego kontaktu - mówił Kittel dla oficjalnej strony swojego klubu.

Reklama

W tym sezonie piłkarz bardzo dobrze prezentuje się na zapleczu Bundesligi. Rozegrał komplet 10 meczów. Zdobył pięć bramek i zanotował dwie asysty. To jego pierwszy sezon w Hamburgu. Wcześniej występował w Ingolstadt, gdzie był czołową postacią drużyny. Rok i dwa lata temu, w 2. Bundeslidze zdobywał po 10 goli.

Kittel mógłby być ciekawą alternatywą, bo może grać prawie na każdej pozycji w pomocy. Głównie występuje jednak na skrzydle. Przynajmniej razie, sztab kadry Jerzego Brzęczka nie jest nim zainteresowany. 

MP

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Bundesligi

Dowiedz się więcej na temat: Sonny Kittel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje