Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Najlepszy mecz Jerzego Brzęczka? Tych gorszych było więcej

24 mecze rozegrała reprezentacja Polski pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka. Połowę, bo 12 z nich wygrała. A ile z nich było meczami naprawdę dobrymi?

Jerzy Brzęczek przejął reprezentację Polski po nieudanych mistrzostwach świata w Rosji i debiutował meczem z Włoichami w ramach Ligi Narodów. Wtedy, 7 września 2018 roku zremisował w Bolonii 1-1 i był to jeden z lepszych występów kadry narodowej pod jego wodzą aż do zwolnienia. W trakcie tych ponad dwóch lat pracy Jerzy Brzęczek wygrał eliminacje Euro 2020 i zakwalifikował się na turniej z jedną tylko porażką, 0-2 ze Słowenią w Lublanie. To z kolei był jeden z najgorszych meczów rozegranych przez kadrę.

Oto zatem krótki ranking najlepszych i najgorszych meczów kadry za czasów Jerzego Brzęczka:

Reklama

Najlepsze mecze Polaków

5. Polska - Finlandia 5-1 (7 października 2020). Wartościowe, chociaż tylko towarzyskie i kontrolne spotkanie, które biało-czerwoni wygrali wysoko bez Roberta Lewandowskiego. Wystarczył Kamil Grosicki i jego hat-trick. Rzecz jasna, trzeba wziąć poprawkę na to, że i Finlandia nie wystawiła wszystkich najlepszych piłkarzy.

4. Polska - Bośnia i Hercegowina 3-0 (14 października 2020). Rozegrany we Wrocławiu mecz Ligi Narodów, w którym polscy piłkarze dominowali w sposób absolutny. Rywal nie był zbyt wymagający, ale Polacy potrafili jednak wygrać wysoko, efektownie i zagrać widowiskowo.

3. Polska - Słowenia 3-2 (19 listopada 2019). Mecz ze spora liczbą błędów w obronie, ale bardzo emocjonujący i pod kontrolą Polaków. Taką reprezentację chcieliśmy widzieć także w innych meczach. Niestety, tak nie było.

2. Włochy - Polska 1-1 (7 września 2018). Pierwszy mecz selekcjonera, który wlał tyle optymizmu w serca kibiców. Wyglądało na to, że Polska potrafi walczyć jak równy z równym z Włochami, na których trafiliśmy w Lidze Narodów. Kolejna jej edycja pokazała, że tak nie jest.

1. Polska - Izrael 4-0 (10 czerwca 2019). Znakomity mecz Polaków i popisowy ich występ w eliminacjach Euro 2020. Robert Lewandowski strzelił jednego z czterech tych goli, ale mecz był świetny w wykonaniu zwłaszcza Kamila Grosickiego czy Piotra Zielińskiego.

Najgorsze mecze Polaków

5. Macedonia - Polska 0-1 (7 czerwca 2019). Polska miała sporo szczęścia, że w eliminacjach Euro 2020 wylosowała tak słabą grupę i tak niewymagających rywali. Mecz w Skopje, choć wygrany, okazał się męką i torturą dla oczu. Wtedy wiedzieliśmy, że mamy reprezentację bez stylu.

4. Słowenia - Polska 2-0 (6 września 2019). Przyszła kryska na matyska, bo była to jedyna porażka polskiej reprezentacji w eliminacjach Euro 2020, chociaż we wcześniejszych meczach (zwłaszcza wyjazdowych) też grała ona bardzo słabo.

3. Włochy - Polska 2-0 (15 listopada 2020). Przykry i dobijający mecz wyjazdowy w ramach Ligi Narodów, w którym Polacy byli absolutnym tłem dla włoskiej drużyny. Losowani nie tak dawno z pierwszego koszyka na mundialu biało-czerwoni oddali mecz bez walki.

2. Holandia - Polska 1-0 (4 września 2020). Słynne spotkanie w Amsterdamie, po którym Jerzy Brzęczek stwierdził, że jest zadowolony. Dawno na żadnego selekcjonera nie wylało się tyle krytyki i zwykłej szydery.

1. Polska - Holandia 1-2 (18 listopada 2020). Przerażający mecz w Chorzowie, który odarł Stadion Śląski z całej jego magii. To po nim kibice pisali, że lepsza byłaby klęska 0-5, bo przynajmniej Jerzego Brzęczka można by po takim wyniku zwolnić od razu.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje