Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski na 34. miejscu w rankingu FIFA

​FIFA opublikowała najnowszy ranking, w którym reprezentacja Polski zajmuje 34. miejsce. W porównaniu z poprzednim notowaniem podopieczni selekcjonera Adama Nawałki awansowali o jedną pozycję. "Biało-czerwoni" są - według rankingu światowej federacji - najsłabszą drużyną grupy C Euro 2016.

W rankingu FIFA prowadzi Belgia, a pozostałe miejsca na podium zajmują Argentyna i Hiszpania. Reprezentacja Polski uplasowała się na 34. miejscu.

"Biało-czerwoni" przygotowują się do mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w czerwcu i lipcu we Francji. Polacy zagrają w grupie z Niemcami, Ukrainą i Irlandią Północną. 

Najwyżej w rankingu FIFA spośród rywali kadry Adama Nawałki są obecnie mistrzowie świata - Niemcy, którzy zajmują czwartą lokatę. Ukraina jest 27., a 29. miejsce zajmuje Irlandia Północna.

Jesienią reprezentacja Polski rozpocznie walkę o awans do mistrzostw świata, które w 2018 roku będą rozgrywane w Rosji. 

Reklama

"Biało-czerwoni" w grupie eliminacyjnej zmierzą się m.in. z Rumunią (16. miejsce), Danią (40.) i Czarnogórą (84.).

Co czeka reprezentację w najbliższych miesiącach?

Reprezentacja Polski rozegra przed rozpoczęciem Euro 2016 cztery mecze sparingowe. Polacy 23 marca zmierzą się w Poznaniu z Serbią, a trzy dni później we Wrocławiu zagrają z Finlandią. 

Dwa kolejne mecze towarzyskie kadra rozegra w czerwcu. 1 czerwca w Gdańsku rywalem zespołu Nawałki będzie Holandia, a 6 czerwca w Krakowie "Biało-czerwoni" zmierzą się z Litwą.

Euro 2016 Polacy rozpoczną 12 czerwca, meczem z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później w Saint-Denis zagramy z Niemcami, a 21 czerwca - w ostatnim meczu grupowym - ekipa Nawałki w Marsylii zmierzy się z Ukrainą.

Eliminacje do mistrzostw świata 2018 "Biało-czerwoni" rozpoczną 4 września wyjazdowym meczem z Kazachstanem.

Ranking FIFA - stan na 4 lutego 2016:

1. Belgia

2. Argentyna 

3. Hiszpania

4. Niemcy

5. Chile

6. Brazylia

7. Portugalia

8. Kolumbia

9. Anglia

10. Austria

(...)

34. Polska

Miejsca rywali grupowych Polaków na Euro 2016:

4. Niemcy

27. Ukraina

29. Irlandia Północna

Miejsca rywali grupowych Polaków w el. MŚ 2018:

16. Rumunia

40. Dania

84. Czarnogóra

123. Armenia

131. Kazachstan

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy