Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski może wskoczyć na piąte miejsce rankingu FIFA

To brzmi niewiarygodnie, ale w najnowszym notowaniu rankingu FIFA reprezentacja Polski pod wodzą Adama Nawałki może zająć nawet piąte miejsce!

W opublikowanym 1 czerwca rankingu "Biało-czerwoni" znaleźli się na 10. miejscu. To najwyższa lokata Orłów w historii. Po raz pierwszy zameldowali się w czołowej dziesiątce.

Reklama

6 lipca FIFA opublikuje najnowsze notowanie, w którym reprezentacja Polski jeszcze poprawi swoją lokatę.

Czerwcowe zwycięstwo z Rumunią w eliminacjach mistrzostw świata oznacza, że reprezentacja wskoczy co najmniej na siódme miejsce w rankingu. A może być jeszcze lepiej!

Reprezentacja Polski ma szansę znaleźć się nawet na piątym miejscu, ale to nie zależy już tylko od niej.

Za nami znajdą się Hiszpanie, Belgowie, Francuzi i Kolumbijczycy, a mamy szansę wyprzedzić także Portugalczyków i Chilijczyków.

Cristiano Ronaldo z ekipą Portugalii oraz drużyna Chile pod wodzą Aleksisa Sancheza biorą udział w Pucharze Konfederacji w Rosji. To właśnie od wyników w tym turnieju będzie uzależniona ich pozycja w najnowszym notowaniu rankingu FIFA.

Jeśli Chile i Portugalia zagrają w finale Pucharu Konfederacji, na pewno znajdą się w rankingu przed Polską. W innym wypadku spadną za "Biało-czerwonych".

Ranking FIFA, zwłaszcza w najbliższych miesiącach, ma ogromne znaczenie, bo będzie decydował o rozstawieniu w pierwszym koszyku w grudniowym losowaniu grup finałowych mundialu w Rosji.

Polska jeszcze nie zakwalifikowała się na MŚ, ale ma na to ogromne szanse. Jeśli znajdzie się w czołowej siódemce rankingu (plus gospodarz Rosja), będzie rozstawiona w losowaniu.

Eliminacje MŚ: sprawdź sytuację w "polskiej" grupie!

W.S.

Ranking FIFA

1.Belgia1773 pkt
2.Francja1744
3.Brazylia1712
4.Anglia1664
5.Portugalia1653
6.Urugwaj1645
7.Hiszpania1642
8.Chorwacja1628
9.Argentyna1623
10.Kolumbia1622
......
19.Polska1558
Dowiedz się więcej na temat: ranking FIFA | reprezentacja Polski | Adam Nawałka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje