Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Mecz z Izraelem w eliminacjach piłkarskich ME odbędzie się zgodnie z planem

Przez ostatnich kilkadziesiąt godzin ważyły się losy meczu Izrael - Polska, którego stawką będą punkty kwalifikacji Euro 2020. We wtorek rozpoczął się ostrzał rakietowy okolic Tel Awiwu ze Strefy Gazy. Zapadła decyzja, że mimo to spotkanie dojdzie do skutku.

Reklama

Kwalifikacje Euro 2020 - zobacz wszystkie grupy i wyniki

Reklama

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że reprezentacja Polski zgodnie z wcześniejszym programem wyleci w piątek, 15 listopada 2019 roku do Izraela i rozegra tam zaplanowane w terminarzu UEFA spotkanie eliminacji mistrzostw Europy" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej PZPN.

Na tę decyzję czekali na bezdechu kibice w Polsce i w Izraelu. Napięta sytuacja polityczno-militarna na Bliskim Wschodzie mogła storpedować kalendarz gier. Wiemy już jednak, że taki scenariusz nie doczeka się realizacji. W sobotę o godz 20:45 mecz Izrael - Polska rozpocznie się zgodnie z planem na stadionie w Jerozolimie. 

Miejsce rozegrania spotkania nie było bezpośrednio zagrożone atakami palestyńskich bojowników. Punkt zapalny stanowiło jedyne międzynarodowe lotnisko w Izraelu. Mieści się ono pod Tel Awiwem. UEFA od początku nie wyrażała zgody na zmianę terminu

Nieoficjalnie wiadomo, że federacja izraelska zaproponowała przeniesienie meczu do Hajfy. Polska strona nie zgodziła się na takie rozwiązanie z powodów logistycznych. Przez moment rozważano również rozegranie spotkania w kraju neutralnym. Izrael w niedalekiej przeszłości uciekał się już do takich wariantów, korzystając z gościnności Turcji, Holandii i Włoch. Tym razem taki manewr nie będzie potrzebny. 

Polska reprezentacja ma już zapewniony awans do Euro 2020. W dwóch ostatnich potyczkach eliminacyjnych (19 listopada gramy ze Słowenia w Warszawie) "Biało-Czerwoni" powalczą o pierwsze miejsce w grupie. Zapewni nam ono rozstawienie podczas losowania grup finałowych, które 30 listopada przeprowadzone zostanie w Bukareszcie.   

UKi

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski | Polska | Izrael | Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje